Silivri · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıSilivri ilçesi
%58,3
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
131.514 geçerli oy · katılım %87,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Silivri ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %58,3 ile birinci; 131.514 geçerli oy, katılım %87,7.
Silivri
Kayıtlı seçmen 151.298 · Oy kullanan 132.683 (katılım %87,7) · Geçerli 131.514 · Geçersiz 1.169
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 76.644 | %58,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 54.870 | %41,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akören Mah. | 4 | 1.200 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,9 |
| Alibey Mah. | 38 | 14.155 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,6 |
| Alipaşa Mah. | 3 | 789 | %93,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,6 |
| Bekirli Mah. | 1 | 187 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,6 |
| Beyciler Mah. | 4 | 1.208 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,0 |
| Büyük Kılıçlı Mah. | 3 | 996 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 |
| Büyük Sinekli Mah. | 1 | 365 | %94,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,3 |
| Büyük Çavuşlu Mah. | 7 | 2.563 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 18 | 6.739 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,7 |
| Danamandıra Mah. | 3 | 920 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,4 |
| Değirmenköy Fevzipaşa Mah. | 7 | 2.639 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,2 |
| Değirmenköy İsmetpaşa Mah. | 7 | 2.602 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,6 |
| Fatih Mah. | 14 | 5.276 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,4 |
| Fener Mah. | 4 | 1.270 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,8 |
| Gazitepe Mah. | 3 | 1.013 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,6 |
| Gümüşyaka Mah. | 19 | 7.181 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,5 |
| Kadıköy Mah. | 4 | 1.188 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,0 |
| Kavaklı Hürriyet Mah. | 4 | 1.386 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,8 |
| Kavaklı İstiklal Mah. | 5 | 1.583 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,8 |
| Kurfallı Mah. | 2 | 463 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,7 |
| Küçük Kılıçlı Mah. | 1 | 267 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 |
| Küçük Sinekli Mah. | 1 | 125 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,7 |
| Mimar Sinan Mah. | 50 | 18.272 | %85,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,5 |
| Ortaköy Mah. | 9 | 3.107 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,3 |
| Piri Mehmet Paşa Mah. | 17 | 6.453 | %84,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,1 |
| Sayalar Mah. | 3 | 788 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 |
| Selimpaşa Mah. | 47 | 17.233 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,3 |
| Semizkumlar Mah. | 41 | 8.796 | %93,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,7 |
| Seymen Mah. | 3 | 894 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,8 |
| Yeni Mah. | 86 | 31.409 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,4 |
| Yolçatı Mah. | 1 | 313 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,7 |
| Çanta Balaban Mah. | 9 | 3.240 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,4 |
| Çanta Sancaktepe Mah. | 12 | 4.526 | %85,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,9 |
| Çayırdere Mah. | 4 | 1.268 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,0 |
| Çeltik Mah. | 3 | 884 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,7 |