Beykoz · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıBeykoz ilçesi
%54,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
164.787 geçerli oy · katılım %88,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Beykoz ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %54,2 ile birinci; 164.787 geçerli oy, katılım %88,8.
Beykoz
Kayıtlı seçmen 187.568 · Oy kullanan 166.606 (katılım %88,8) · Geçerli 164.787 · Geçersiz 1.819
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 89.303 | %54,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 75.484 | %45,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acarlar Mah. | 16 | 5.777 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,7 |
| Akbaba Mah. | 6 | 2.114 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Alibahadır Mah. | 2 | 598 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Anadolu Hisarı Mah. | 6 | 1.959 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Anadolu Kavağı Mah. | 3 | 1.041 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,9 |
| Anadolufeneri Mah. | 2 | 552 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Baklacı Mah. | 7 | 2.297 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Bozhane Mah. | 1 | 372 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Cumhuriyetköy Mah. | 4 | 1.490 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Dereseki Mah. | 4 | 1.286 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Elmalı Mah. | 7 | 2.368 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Fatih Mah. | 9 | 3.211 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Göksu Mah. | 5 | 1.877 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,4 |
| Göllü Mah. | 1 | 197 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Görele Mah. | 5 | 1.568 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,1 |
| Göztepe Mah. | 17 | 6.056 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,7 |
| Gümüşsuyu Mah. | 29 | 10.665 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Kanlıca Mah. | 9 | 3.153 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,8 |
| Kavacık Mah. | 44 | 16.465 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,3 |
| Kaynarca Mah. | 2 | 569 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Kılıçlı Mah. | 2 | 444 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| Mahmutşevketpaşa Mah. | 4 | 1.399 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Merkez Mah. | 12 | 4.558 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,4 |
| Ortaçeşme Mah. | 17 | 6.141 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Paşabahçe Mah. | 8 | 3.037 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,8 |
| Paşamandıra Mah. | 4 | 981 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Polonezköy Mah. | 1 | 273 | %81,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,1 |
| Poyrazköy Mah. | 2 | 726 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Rüzgarlıbahçe Mah. | 16 | 6.007 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Riva Mah. | 6 | 2.255 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,6 |
| Soğuksu Mah. | 22 | 8.366 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,3 |
| Tokatköy Mah. | 29 | 10.643 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Yalıköy Mah. | 11 | 4.057 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,0 |
| Yavuz Selim Mah. | 11 | 3.929 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Yeni Mahalle Mah. | 38 | 14.399 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Zerzavatçı Mah. | 2 | 764 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Çamlıbahçe Mah. | 13 | 4.850 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Çavuşbaşı Çiftlik Mah. | 11 | 4.145 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Çengeldere Mah. | 11 | 3.974 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Çubuklu Mah. | 43 | 16.015 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,9 |
| Çiğdem Mah. | 24 | 8.950 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 |
| Örnekköy Mah. | 9 | 3.132 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Öğümce Mah. | 2 | 402 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,2 |
| İncirköy Mah. | 37 | 13.506 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| İshaklı Mah. | 3 | 1.000 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |