Yalvaç · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıYalvaç ilçesi
%64,0
Recep Tayyip Erdoğan birinci
27.560 geçerli oy · katılım %80,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yalvaç ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %64,0 ile birinci; 27.560 geçerli oy, katılım %80,9.
Yalvaç
Kayıtlı seçmen 34.786 · Oy kullanan 28.133 (katılım %80,9) · Geçerli 27.560 · Geçersiz 573
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 17.647 | %64,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9.913 | %36,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abacılar Mah. | 1 | 268 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Akköprü Mah. | 1 | 178 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Akçaşar Köyü | 1 | 175 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Altıkapı Köyü | 1 | 176 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Ayvalı Köyü | 1 | 344 | %71,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Aşağı Kaşıkara Köyü | 2 | 421 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Aşağıtırtar Köyü | 1 | 201 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Bahtiyar Köyü | 2 | 529 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 1.045 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Bağkonak Köyü | 3 | 914 | %67,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,3 |
| Bağlar Mah. | 2 | 593 | %77,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Bağlarbaşı Köyü | 1 | 255 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Celeptaş Köyü | 1 | 255 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.137 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Debbağlar Mah. | 3 | 1.011 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Dedeçam Köyü | 2 | 766 | %66,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Eski Mah. | 2 | 403 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Eyüpler Köyü | 2 | 460 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Eğirler Köyü | 1 | 325 | %80,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,2 |
| Fatih Mah. | 2 | 506 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Gökçeali Köyü | 1 | 70 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Görgü Bayram Mah. | 1 | 326 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Görgü Camii Mah. | 3 | 851 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Görgüorta Mah. | 2 | 497 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Hüyüklü-Eskigeçit Mah. | 1 | 203 | %68,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Hüyüklü-Mescit Mah. | 1 | 190 | %83,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,5 |
| Hüyüklü-Nalbant Mah. | 1 | 110 | %71,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Hüyüklü-Yanarık Mah. | 1 | 316 | %74,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Hüyüklü-Yeni Mah. | 2 | 532 | %72,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Hisarardı Köyü | 1 | 232 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| Kaşaşağı Mah. | 1 | 241 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Kaşcami Mah. | 1 | 327 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Kaşhacıbey Mah. | 1 | 281 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Kaşyukarı Mah. | 4 | 1.180 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Kırkbaş Köyü | 1 | 301 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Kızılca Mah. | 1 | 249 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,5 |
| Koruyaka Köyü | 2 | 651 | %72,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Kozluçay Köyü | 3 | 1.189 | %71,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Kumdanlı Köyü | 3 | 1.002 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Kurusarı Köyü | 1 | 167 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Kuyucak Köyü | 2 | 672 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Kuşku Mah. | 1 | 218 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Körküler Köyü | 3 | 906 | %76,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,0 |
| Leblebiciler Mah. | 3 | 1.055 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Mısırlı Köyü | 1 | 308 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,3 |
| Müderris Mah. | 3 | 998 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Pazar Aşağı Mah. | 3 | 1.023 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,9 |
| Pazar Yukarı Mah. | 2 | 516 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Salur Mah. | 1 | 339 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Sanayi Mah. | 1 | 336 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Saray Mah. | 2 | 482 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 |
| Sağır Köyü | 1 | 167 | %86,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,4 |
| Sofular Mah. | 1 | 260 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Sücüllü Köyü | 4 | 1.218 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Taşevi Köyü | 1 | 248 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Terziler Köyü | 1 | 245 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Tokmacık Köyü | 2 | 617 | %75,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,9 |
| Yarıkkaya Köyü | 1 | 377 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Yağcılar Köyü | 2 | 509 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Yukarıkaşıkara Köyü | 3 | 896 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Yukarıtırtar Köyü | 1 | 117 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Zafer Mah. | 4 | 1.170 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Çakırçal Köyü | 1 | 120 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Çamharman Köyü | 1 | 333 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Çarşı Mah. | 2 | 411 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |
| Çetince Köyü | 3 | 1.078 | %73,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Özbayat Köyü | 2 | 719 | %69,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Özgüney Köyü | 2 | 442 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| İleği Köyü | 2 | 129 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |