Sütçüler · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıSütçüler ilçesi
%81,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
6.978 geçerli oy · katılım %86,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sütçüler ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %81,1 ile birinci; 6978 geçerli oy, katılım %86,4.
Sütçüler
Kayıtlı seçmen 8.225 · Oy kullanan 7.105 (katılım %86,4) · Geçerli 6.978 · Geçersiz 127
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.657 | %81,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.321 | %18,9 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ayvalıpınar Köyü | 2 | 494 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Aşağıyaylabel Köyü | 1 | 292 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Başkoz Mah. | 1 | 171 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Bekirağalar Köyü | 1 | 77 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Belen Mah. | 1 | 134 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Belence Köyü | 1 | 366 | %99,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Beydili Köyü | 1 | 268 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Boğazköy | 1 | 94 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Bucakdere Köyü | 1 | 113 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Birlik Mah. | 2 | 554 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Cami Mah. | 1 | 151 | %72,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Darıbükü Köyü | 1 | 65 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Erenler Mah. | 1 | 336 | %72,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Güldallı Köyü | 1 | 76 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Gümü Köyü | 1 | 137 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Hacıahmetler Köyü | 1 | 121 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Hacıaliler Köyü | 1 | 97 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Karadiken Köyü | 1 | 253 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Kasımlar Köyü | 1 | 389 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Kesme Köyü | 2 | 731 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Kuzca Köyü | 1 | 83 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Melikler Köyü | 1 | 64 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Müezzinler Köyü | 1 | 87 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Pınarköy | 1 | 144 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Sarayköy | 1 | 63 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Sarımehmetler Köyü | 1 | 330 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Sağrak Köyü | 1 | 94 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Yeniköy | 1 | 75 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 62 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Yeşilyurt Köyü | 2 | 557 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Yukarı Mah. | 1 | 355 | %75,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Çandır Köyü | 2 | 484 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Çobanisa Köyü | 2 | 466 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Çukurca Köyü | 1 | 31 | %103,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| İbişler Köyü | 1 | 71 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |
| İncedere Köyü | 1 | 160 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Şeyhler Köyü | 1 | 180 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |