Şarkikaraağaç · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıŞarkikaraağaç ilçesi
%61,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
16.141 geçerli oy · katılım %84,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şarkikaraağaç ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %61,8 ile birinci; 16.141 geçerli oy, katılım %84,8.
Şarkikaraağaç
Kayıtlı seçmen 19.578 · Oy kullanan 16.594 (katılım %84,8) · Geçerli 16.141 · Geçersiz 453
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.972 | %61,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.169 | %38,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alcıklar Mah. | 2 | 607 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Arak Köyü | 2 | 517 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Armutlu Köyü | 1 | 93 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Arslandoğmuş Köyü | 1 | 82 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Asılkale Mah. | 1 | 338 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Aşağıdinek Köyü | 1 | 160 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Aşağıkale Mah. | 3 | 826 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,5 |
| Başdeğirmen Köyü | 1 | 130 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Belceğiz Köyü | 2 | 546 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Beyköy | 2 | 454 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Camikebir Mah. | 4 | 1.437 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Fakılar Köyü | 1 | 153 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.212 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Fele Köyü | 2 | 451 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Gedikli Köyü | 2 | 491 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,3 |
| Göksöğüt Köyü | 3 | 842 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Karayaka Köyü | 1 | 286 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Kerkük Mah. | 3 | 840 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,2 |
| Kıyakdede Köyü | 1 | 254 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Köprüköy | 2 | 559 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Muratbağı Köyü | 1 | 131 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Orta Mah. | 3 | 815 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Salur Köyü | 2 | 746 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 211 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Ulvikale Mah. | 4 | 1.362 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,1 |
| Yakaemir Köyü | 1 | 147 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Yenicekale Köyü | 1 | 170 | %73,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Yeniköy | 1 | 342 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Yukarıdinek Köyü | 1 | 388 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Çaltı Köyü | 2 | 434 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Çarıksaraylar-Bölükler Mah. | 1 | 326 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 |
| Çarıksaraylar-Cumhuriyet Mah. | 1 | 177 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |
| Çarıksaraylar-Suvar Mah. | 2 | 661 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Çarıksaraylar-Ulu Mah. | 3 | 816 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,4 |
| Çarıksaraylar-Çukur Mah. | 1 | 253 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Çavundur Köyü | 1 | 71 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Çeltek Köyü | 1 | 241 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Çiçekpınar-Aşağı Mah. | 2 | 594 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,5 |
| Çiçekpınar-Orta Mah. | 2 | 532 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Çiçekpınar-Çördük Mah. | 2 | 545 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Ördekçi Köyü | 1 | 151 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Örenköy | 1 | 187 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |