Tuzluca · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıTuzluca ilçesi
%67,5
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
10.671 geçerli oy · katılım %69,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tuzluca ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %67,5 ile birinci; 10.671 geçerli oy, katılım %69,0.
Tuzluca
Kayıtlı seçmen 15.761 · Oy kullanan 10.876 (katılım %69,0) · Geçerli 10.671 · Geçersiz 205
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.199 | %67,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.472 | %32,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abbasgöl Köyü | 2 | 444 | %65,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,5 |
| Akdeğirmen Köyü | 1 | 44 | %47,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,9 |
| Akdiz Köyü | 1 | 50 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Akoluk Köyü | 1 | 46 | %76,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,3 |
| Alhanlı Köyü | 1 | 28 | %82,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,9 |
| Aliköse Köyü | 1 | 91 | %74,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,1 |
| Arslanlı Köyü | 1 | 98 | %77,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,7 |
| Ağabey Köyü | 1 | 58 | %94,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,9 |
| Aşağı Mah. | 3 | 825 | %68,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,1 |
| Aşağıaktaş Köyü | 1 | 95 | %63,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Aşağıcivanlı Köyü | 1 | 44 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Aşağıkatırlı Köyü | 1 | 142 | %72,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,9 |
| Aşağısutaşlı Köyü | 1 | 108 | %67,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Aşağıçıyrıklı Köyü | 1 | 119 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,9 |
| Badıllı Köyü | 1 | 46 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,5 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 101 | %67,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,1 |
| Bahçelimeydan Köyü | 1 | 69 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Bağlan Köyü | 1 | 19 | %52,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Beyler Köyü | 1 | 69 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,2 |
| Beyoğlu Köyü | 1 | 74 | %66,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,2 |
| Bostanlı Köyü | 1 | 20 | %60,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Buruksu Köyü | 1 | 70 | %65,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Canderviş Köyü | 1 | 78 | %73,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.430 | %68,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,5 |
| Doğanyurt Köyü | 1 | 280 | %61,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,3 |
| Elmalık Köyü | 1 | 27 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Eğrekdere Köyü | 1 | 130 | %75,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,9 |
| Gaziler Köyü | 2 | 541 | %74,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Gedikli Köyü | 1 | 156 | %71,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Göktaş Köyü | 2 | 219 | %77,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,2 |
| Güllüce Köyü | 2 | 641 | %56,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,4 |
| Güzeldere Köyü | 1 | 45 | %62,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Hadımlı Köyü | 1 | 38 | %71,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Hamurkesen Köyü | 1 | 65 | %69,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Hasankent Köyü | 1 | 25 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Kalaç Köyü | 1 | 69 | %55,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 232 | %78,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Kandilli Köyü | 1 | 70 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,9 |
| Karabulak Köyü | 1 | 193 | %76,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,4 |
| Karacaören Köyü | 1 | 91 | %69,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 |
| Karakoyun Köyü | 1 | 87 | %67,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Karanlık Köyü | 1 | 105 | %77,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,3 |
| Karataş Köyü | 1 | 23 | %47,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Kayakışlak Köyü | 1 | 17 | %76,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Kayaören Köyü | 1 | 41 | %51,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Kazkoparan Köyü | 1 | 59 | %62,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Kelekli Köyü | 1 | 43 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 21 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Kırkbulak Köyü | 1 | 18 | %66,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Kıznefer Köyü | 1 | 39 | %76,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 |
| Kula Köyü | 1 | 143 | %75,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,2 |
| Kumbulak Köyü | 1 | 31 | %71,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Kuruağaç Köyü | 1 | 41 | %70,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 70 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 |
| Küçükova Köyü | 1 | 118 | %72,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Laleli Köyü | 1 | 19 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Mollakamer Köyü | 1 | 331 | %60,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,7 |
| Nahırkıran Köyü | 1 | 232 | %65,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,8 |
| Ombulak Köyü | 1 | 180 | %53,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Orta Mah. | 2 | 556 | %73,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,0 |
| Ortabucak Köyü | 1 | 90 | %73,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Osmanköy | 1 | 112 | %55,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Pirdemir Köyü | 1 | 48 | %66,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 |
| Sarıabdal Köyü | 1 | 39 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Sarıbulak Köyü | 1 | 176 | %72,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,0 |
| Soğukbulak Köyü | 1 | 32 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,6 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 391 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,8 |
| Sürmeli Köyü | 2 | 295 | %70,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,4 |
| Taşuçan Köyü | 1 | 91 | %63,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,7 |
| Turabi Köyü | 1 | 125 | %75,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,6 |
| Tutak Köyü | 1 | 70 | %64,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,4 |
| Uğruca Köyü | 1 | 63 | %57,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Yassıbulak Köyü | 1 | 101 | %68,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,6 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 141 | %73,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,0 |
| Yağlı Köyü | 2 | 416 | %55,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,8 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.665 | %68,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,1 |
| Yukarı Mah. | 6 | 1.977 | %65,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,1 |
| Yukarıaktaş Köyü | 1 | 32 | %75,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,5 |
| Yukarıcivanlı Köyü | 1 | 75 | %84,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,9 |
| Yüceotak Köyü | 1 | 32 | %65,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Çıraklı Köyü | 1 | 62 | %77,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 58 | %63,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Ünlendi Köyü | 1 | 81 | %43,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,8 |
| Üçkaya Köyü | 1 | 262 | %66,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| İnce Köyü | 1 | 49 | %55,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |
| İncesu Köyü | 1 | 114 | %79,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |