Iğdır Merkez · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıIğdır Merkez ilçesi
%68,3
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
68.446 geçerli oy · katılım %72,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Iğdır Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %68,3 ile birinci; 68.446 geçerli oy, katılım %72,9.
Iğdır Merkez
Kayıtlı seçmen 95.296 · Oy kullanan 69.475 (katılım %72,9) · Geçerli 68.446 · Geçersiz 1.029
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 46.754 | %68,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 21.692 | %31,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 14 Kasım Mah. | 15 | 5.421 | %78,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,3 |
| Akyumak Köyü | 1 | 292 | %83,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,9 |
| Ali Kamerli Mah. | 5 | 1.665 | %73,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,2 |
| Alibeyköy | 1 | 250 | %65,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,7 |
| Asma Köyü | 1 | 97 | %57,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,0 |
| Atatürk Mah. | 7 | 2.428 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Ağaver Köyü | 1 | 76 | %65,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Aşağıerhacı Köyü | 7 | 2.521 | %54,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,4 |
| Aşağıçarıkçı Köyü | 1 | 248 | %73,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,6 |
| Bayraktutan Köyü | 2 | 551 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Bağlar Mah. | 31 | 11.418 | %78,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,9 |
| Bendemurat Köyü | 1 | 41 | %70,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 14 | 4.976 | %72,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,3 |
| Elmagöl Köyü | 1 | 129 | %76,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,4 |
| Emek Mah. | 20 | 6.914 | %74,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,2 |
| Enginalan Köyü | 4 | 1.599 | %71,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,5 |
| Evci Köyü | 3 | 987 | %76,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,5 |
| Gülpınar Köyü | 2 | 586 | %57,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Güngörmez Köyü | 1 | 169 | %65,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,1 |
| Hakmehmet Köyü | 1 | 349 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Hakveyis Mah. | 2 | 705 | %75,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,4 |
| Halfeli-Bahçelievler Mah. | 3 | 927 | %61,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,7 |
| Halfeli-Said Nursi Mah. | 4 | 1.176 | %61,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,0 |
| Halfeli-Turgut Özal Mah. | 2 | 758 | %66,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,0 |
| Halfeli-Yunus Emre Mah. | 4 | 1.358 | %66,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,4 |
| Halfeli-Özvatan Mah. | 3 | 1.012 | %68,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,6 |
| Harmandöven Köyü | 1 | 247 | %47,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,4 |
| Hoşhaber-Faruktoka Mah. | 3 | 771 | %74,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,0 |
| Hoşhaber-Yeni Mah. | 3 | 910 | %64,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,2 |
| Kadıkışlak Köyü | 1 | 270 | %78,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,2 |
| Karaağaç Mah. | 14 | 5.289 | %69,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,4 |
| Karagüney Köyü | 1 | 47 | %106,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,0 |
| Karakuyu Köyü | 5 | 1.674 | %51,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,4 |
| Kasımcan Köyü | 1 | 249 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Kavaktepe Köyü | 1 | 169 | %72,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,5 |
| Kazancı Köyü | 1 | 244 | %79,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,4 |
| Konaklı Mah. | 11 | 3.684 | %68,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,0 |
| Kuzugüden Köyü | 1 | 205 | %77,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Küllük Köyü | 3 | 854 | %72,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,4 |
| Melekli-Karabağ Mah. | 3 | 1.050 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 |
| Melekli-Mehmet Akif Ersoy Mah. | 3 | 996 | %82,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,9 |
| Melekli-Namık Kemal Mah. | 2 | 686 | %81,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,8 |
| Mezraa Köyü | 1 | 107 | %59,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Necefali Köyü | 1 | 112 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,0 |
| Nişankaya Köyü | 1 | 73 | %45,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Obaköy | 1 | 387 | %72,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 |
| Panik Köyü | 4 | 1.561 | %70,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 112 | %66,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,9 |
| Pir Sultan Abdal Mah. | 8 | 2.672 | %77,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,3 |
| Sarıçoban Köyü | 1 | 110 | %84,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,2 |
| Suveren Köyü | 2 | 687 | %77,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,9 |
| Söğütlü Mah. | 14 | 5.187 | %73,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 |
| Tacirli Köyü | 2 | 649 | %75,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,1 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 254 | %50,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,3 |
| Topçular Mah. | 22 | 8.071 | %77,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,7 |
| Yaycı Köyü | 2 | 589 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Yeni Mah. | 2 | 680 | %76,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 |
| Yukarıçarıkçı Köyü | 2 | 499 | %79,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,2 |
| Yüzbaşılar Köyü | 4 | 1.434 | %72,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,1 |
| Zor Köyü | 1 | 276 | %59,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,9 |
| Çakırtaş Köyü | 1 | 382 | %70,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,7 |
| Çalpala Köyü | 1 | 232 | %79,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Çilli Köyü | 1 | 52 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Örüşmüş Köyü | 1 | 21 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,2 |
| Özgür Mah. | 20 | 7.151 | %68,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,7 |