Reyhanlı · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıReyhanlı ilçesi
%83,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
51.233 geçerli oy · katılım %79,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Reyhanlı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %83,6 ile birinci; 51.233 geçerli oy, katılım %79,9.
Reyhanlı
Kayıtlı seçmen 64.752 · Oy kullanan 51.745 (katılım %79,9) · Geçerli 51.233 · Geçersiz 512
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 42.806 | %83,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8.427 | %16,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adabucağı Mah. | 5 | 1.572 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Ahmetbeyli Mah. | 1 | 287 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Akyayla Mah. | 1 | 239 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Alakuzu Mah. | 2 | 473 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Bahçelievler Mah. | 11 | 4.100 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Bayır Mah. | 6 | 2.190 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Bağlar Mah. | 14 | 5.123 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Beşaslan Mah. | 3 | 998 | %73,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Bükülmez Mah. | 2 | 455 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 508 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Cüdeyde Mah. | 5 | 1.695 | %73,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Cilvegözü Mah. | 1 | 156 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Davutpaşa Hüyüğü Mah. | 2 | 436 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Değirmenkaşı Mah. | 7 | 2.250 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Esentepe Mah. | 8 | 3.031 | %75,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Fevzipaşa Mah. | 1 | 349 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Fidanlık Mah. | 4 | 1.473 | %76,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Gazimürseltepesi Mah. | 1 | 63 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Göktepe Mah. | 1 | 33 | %103,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Gültepe Mah. | 6 | 1.929 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,4 |
| Harran Mah. | 5 | 1.596 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Karacanlık Mah. | 1 | 329 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Karahüyük Mah. | 1 | 185 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Karasüleymanlı Mah. | 5 | 1.208 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Konuk Mah. | 4 | 1.226 | %74,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Kuletepe Mah. | 1 | 243 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Kumtepe Mah. | 1 | 117 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Kurtuluş Mah. | 12 | 4.307 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 |
| Kuşaklı Mah. | 2 | 586 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Mehmetbeyli Mah. | 2 | 473 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Mustafa Kemal Mah. | 6 | 1.978 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Nergizli Mah. | 2 | 657 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Oğulpınar Mah. | 3 | 873 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Paşahöyük Mah. | 1 | 198 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Paşaköy Mah. | 1 | 257 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Pınarbaşı Mah. | 5 | 1.890 | %77,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Suluköy Mah. | 1 | 210 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Tayfur Sökmen Mah. | 4 | 899 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Terzihüyük Mah. | 2 | 676 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Uzunkavak Mah. | 2 | 713 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Varışlı Mah. | 2 | 470 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Yeni Mah. | 32 | 11.796 | %78,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Yenişehir Mah. | 7 | 2.562 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Yeşilova Mah. | 7 | 2.373 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Çakıryiğit Mah. | 2 | 474 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,5 |
| Öz Kurtuluş Mah. | 3 | 661 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Üçtepe Mah. | 2 | 435 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |