Altınözü · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıAltınözü ilçesi
%86,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
32.549 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Altınözü ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %86,8 ile birinci; 32.549 geçerli oy, katılım %85,5.
Altınözü
Kayıtlı seçmen 38.385 · Oy kullanan 32.817 (katılım %85,5) · Geçerli 32.549 · Geçersiz 268
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 28.257 | %86,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.292 | %13,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akamber Mah. | 1 | 126 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,3 |
| Akdarı Mah. | 1 | 253 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,9 |
| Alakent Mah. | 2 | 579 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Altınkaya Mah. | 6 | 1.954 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Atayurdu Mah. | 1 | 361 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Avuttepe Mah. | 1 | 339 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Babatorun Mah. | 3 | 899 | %78,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Boynuyoğun Mah. | 4 | 1.180 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Büyükburç Mah. | 4 | 1.272 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Dokuzdal Mah. | 1 | 189 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Enek Mah. | 3 | 830 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Erbaşı Mah. | 1 | 173 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Fatikli Mah. | 5 | 1.671 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Gözecik Mah. | 1 | 62 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,3 |
| Günvuran Mah. | 1 | 61 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Hacıpaşa Mah. | 4 | 1.241 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Hanyolu Mah. | 2 | 692 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Kamberli Mah. | 2 | 644 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Kansu Mah. | 2 | 509 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Karbeyaz Mah. | 3 | 875 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 |
| Karsu Mah. | 4 | 1.302 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Kazancık Mah. | 2 | 514 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Keskincik Mah. | 6 | 2.070 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Kılıçtutan Mah. | 1 | 229 | %97,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,9 |
| Kıyıgören Mah. | 3 | 987 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,9 |
| Kolcular Mah. | 1 | 84 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Kozkalesi Mah. | 3 | 797 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Kurtmezraası Mah. | 1 | 181 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Mayadalı Mah. | 4 | 1.478 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Oymaklı Mah. | 2 | 560 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Sarıbük Mah. | 2 | 548 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Sarılar Mah. | 3 | 1.064 | %45,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 |
| Seferli Mah. | 2 | 477 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Sofular Mah. | 4 | 1.483 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Sivrikavak Mah. | 2 | 662 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Tepehan Mah. | 6 | 2.240 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Tokaçlı Mah. | 2 | 420 | %74,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 |
| Tokdemir Mah. | 2 | 466 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Toprakhisar Mah. | 4 | 1.270 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,2 |
| Türkmenmezraası Mah. | 1 | 255 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Yanıkpınar Mah. | 1 | 200 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Yarseli Mah. | 4 | 1.315 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Yenihisar Mah. | 1 | 198 | %103,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Yenişehir Mah. | 6 | 2.131 | %72,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Yolağzı Mah. | 3 | 942 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Yunushanı Mah. | 2 | 712 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Ziyaret Mah. | 2 | 538 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Çetenli Mah. | 4 | 1.352 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |