Kürtün · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKürtün ilçesi
%84,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
7.648 geçerli oy · katılım %83,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kürtün ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %84,9 ile birinci; 7648 geçerli oy, katılım %83,8.
Kürtün
Kayıtlı seçmen 9.273 · Oy kullanan 7.774 (katılım %83,8) · Geçerli 7.648 · Geçersiz 126
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.492 | %84,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.156 | %15,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Köyü | 1 | 17 | %111,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Akçal Köyü | 1 | 50 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Araköy | 1 | 176 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Arpacık Köyü | 1 | 35 | %108,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Aşağı Uluköy Mah. | 5 | 1.560 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Aşağıkaradere Köyü | 1 | 84 | %59,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,1 |
| Bağlama Köyü | 1 | 24 | %112,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Beytarla Köyü | 1 | 59 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Beşirköy | 1 | 40 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Cami Yanı Mah. | 1 | 254 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Damlı Köyü | 1 | 38 | %65,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 |
| Demirciler Köyü | 1 | 255 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Ekinciler Köyü | 1 | 49 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Elciğez Köyü | 1 | 98 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Elmalı Köyü | 1 | 50 | %102,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Eğrigüney Köyü | 1 | 17 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Göndere Köyü | 1 | 47 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 216 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Günyüzü Köyü | 2 | 585 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Gürgenli Köyü | 1 | 177 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 |
| Kırgeriş Köyü | 2 | 219 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Kızılcadam Köyü | 1 | 141 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,5 |
| Kızılot Köyü | 1 | 126 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Konacık Köyü | 1 | 132 | %72,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Kuşluk Köyü | 1 | 48 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Köyiçi Mah. | 1 | 203 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Melikli Mah. | 1 | 90 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 144 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Sapmaz Köyü | 1 | 131 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Sarıbaba Köyü | 1 | 80 | %73,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Söğüteli Köyü | 1 | 94 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Taşlıca Köyü | 3 | 403 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Tilkicek Köyü | 1 | 48 | %72,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Yaylalı Köyü | 1 | 72 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Yeşilköy | 1 | 115 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Yukarı Uluköy Mah. | 1 | 274 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Yukarıkaradere Köyü | 1 | 49 | %71,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Çayırçukur Köyü | 2 | 415 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Özkürtün-Cayra Mah. | 2 | 471 | %73,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Özkürtün-Karaçukur Mah. | 2 | 413 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Özkürtün-Süme Mah. | 2 | 732 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Üçtaş Köyü | 3 | 733 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Şendere Köyü | 2 | 309 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |