Yağlıdere · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıYağlıdere ilçesi
%81,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
10.118 geçerli oy · katılım %83,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yağlıdere ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %81,8 ile birinci; 10.118 geçerli oy, katılım %83,5.
Yağlıdere
Kayıtlı seçmen 12.338 · Oy kullanan 10.302 (katılım %83,5) · Geçerli 10.118 · Geçersiz 184
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.274 | %81,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.844 | %18,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahallı Mah. | 1 | 296 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Akdarı Mah. | 1 | 269 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Akdoğan Mah. | 1 | 285 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Akköy | 1 | 329 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Akpınar Köyü | 1 | 235 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Bük Mah. | 3 | 767 | %75,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Dereköy | 1 | 119 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Derindere Köyü | 1 | 137 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Elmabelen Köyü | 1 | 297 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Güllüce Köyü | 1 | 61 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,2 |
| Günece Mah. | 1 | 355 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Hisarcık Köyü | 1 | 393 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Kanlıca Köyü | 1 | 257 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Kızılelma Mah. | 1 | 377 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Koçlu Köyü | 1 | 217 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Kurucalı Mah. | 2 | 389 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Küçükköy | 1 | 142 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Merkez Mah. | 4 | 1.155 | %75,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Ortaköy | 1 | 255 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Oruçbey Mah. | 2 | 483 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Palaklı Mah. | 1 | 359 | %76,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Sınırköy | 2 | 755 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Sinanlı Köyü | 1 | 171 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Tekkeköy | 1 | 178 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Tepeköy Mah. | 2 | 543 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Yazlık Köyü | 1 | 179 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Yeniakköy | 1 | 189 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Yenice Köyü | 1 | 117 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Yeniyazlık Köyü | 1 | 84 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Yeşilpınar Köyü | 2 | 543 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 174 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Ömerli Mah. | 1 | 378 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Ümütbükü Köyü | 1 | 227 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Üçtepe-Gültepe Mah. | 1 | 167 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Üçtepe-Kozbükü Mah. | 3 | 880 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Üçtepe-Tuğlacık Mah. | 1 | 254 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Üçtepe-Çağlayan Mah. | 1 | 322 | %80,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |