Görele · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıGörele ilçesi
%62,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
20.682 geçerli oy · katılım %82,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Görele ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %62,1 ile birinci; 20.682 geçerli oy, katılım %82,9.
Görele
Kayıtlı seçmen 25.318 · Oy kullanan 20.998 (katılım %82,9) · Geçerli 20.682 · Geçersiz 316
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12.840 | %62,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.842 | %37,9 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akharman Köyü | 1 | 73 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Aralıkoz Köyü | 1 | 112 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Ardıç Köyü | 1 | 145 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Ataköy | 1 | 105 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,7 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 198 | %79,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Aydınlıkevler Mah. | 2 | 557 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 597 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Bayazıt Köyü | 1 | 207 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Beşirli Köyü | 1 | 104 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Bozcaali Mah. | 6 | 1.905 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Boğalı Köyü | 1 | 103 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Burunucu Köyü | 1 | 174 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Cillioğlu Mah. | 1 | 101 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Dayılı Köyü | 1 | 209 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,4 |
| Dedeli Köyü | 1 | 85 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Dereboyu Köyü | 1 | 74 | %73,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Derekuşçulu Köyü | 1 | 148 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Dikmen Köyü | 1 | 58 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Esenli Köyü | 1 | 335 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Esenyurt Köyü | 1 | 123 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Eserli Köyü | 1 | 163 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Gölbaşı Köyü | 1 | 108 | %74,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Gülpınar Köyü | 1 | 153 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Gültepe Köyü | 1 | 112 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Güneyköy | 1 | 157 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Güvendik Köyü | 1 | 135 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Hamzalı Köyü | 1 | 191 | %74,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Haydarlı Köyü | 1 | 151 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,2 |
| Hendekbaşı Mah. | 4 | 852 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 109 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,5 |
| Kaba Mah. | 2 | 410 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Kaleköy | 1 | 115 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Karaburun Köyü | 1 | 185 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Karadere Köyü | 1 | 156 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Karakeş Köyü | 1 | 175 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Karlıbel Köyü | 1 | 265 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Kaynar Köyü | 1 | 125 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Kıdır Köyü | 1 | 193 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Kırıklı Köyü | 2 | 309 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Koyunhamza Köyü | 1 | 124 | %79,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Kumyalı Mah. | 11 | 3.719 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Kuşçulu Köyü | 1 | 260 | %75,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,1 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 154 | %77,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Maksutlu Köyü | 1 | 131 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Menteşe Köyü | 1 | 100 | %73,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Ortaköy | 1 | 103 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Recepli Köyü | 1 | 108 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Sayfiye Mah. | 5 | 1.644 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Sağlık Köyü | 1 | 126 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,2 |
| Seferli Köyü | 1 | 137 | %75,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Sofulu Köyü | 1 | 121 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 217 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Soğuksu Mah. | 4 | 1.407 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Taşlık Köyü | 1 | 168 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Tekgöz Köyü | 1 | 124 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Tepebaşı Mah. | 1 | 179 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,9 |
| Tepeköy | 1 | 118 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Terziali Köyü | 1 | 156 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Türkelli Köyü | 1 | 111 | %73,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| Umutlu Köyü | 1 | 119 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Yalıköy | 1 | 71 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| Yeğenli Köyü | 1 | 190 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 89 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Yeşiltepe Mah. | 6 | 2.034 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 |
| Çalış Köyü | 1 | 139 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Çatak Köyü | 1 | 83 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 |
| Çatakkırı Köyü | 1 | 260 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Çavuşlu-Bahşiş Mah. | 1 | 157 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 |
| Çavuşlu-Beyli Mah. | 1 | 339 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Çavuşlu-Merkez Mah. | 2 | 740 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 |
| Çavuşlu-Obakıran Mah. | 1 | 102 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 |
| Çavuşlu-Orta Mah. | 1 | 178 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Çavuşlu-Yeniköy Mah. | 1 | 190 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Çavuşlu-Şahali Mah. | 1 | 113 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Çeşmebaşı Mah. | 1 | 312 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |
| Çiftlikköy | 1 | 133 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Önerli Köyü | 1 | 159 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Ünlüce Mah. | 1 | 246 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,7 |
| İnanca Köyü | 1 | 334 | %76,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| İsmailbeyli Köyü | 1 | 201 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Şafaklı Köyü | 1 | 208 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Şahinyuva Köyü | 1 | 151 | %83,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Şenlik Köyü | 1 | 86 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |