Dereli · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıDereli ilçesi
%83,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
13.238 geçerli oy · katılım %86,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Dereli ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %83,3 ile birinci; 13.238 geçerli oy, katılım %86,7.
Dereli
Kayıtlı seçmen 15.510 · Oy kullanan 13.449 (katılım %86,7) · Geçerli 13.238 · Geçersiz 211
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 11.021 | %83,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.217 | %16,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akkaya Köyü | 2 | 445 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| Aksu Köyü | 1 | 145 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,4 |
| Alancık Köyü | 2 | 501 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Bahçeli Mah. | 2 | 723 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Dereli Mah. | 4 | 1.011 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Eğriambar Köyü | 2 | 574 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Fatih Mah. | 1 | 365 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,9 |
| Güdül Köyü | 1 | 337 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Güzelköy | 1 | 197 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Heydere Köyü | 1 | 337 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 |
| Hisarköy | 1 | 107 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Kızıltaş Köyü | 2 | 547 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,6 |
| Konuklu Köyü | 1 | 217 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,6 |
| Kurtulmuş Köyü | 2 | 571 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Kuzca Mah. | 1 | 196 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Kuşluhan Mah. | 3 | 651 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Küknarlı Köyü | 1 | 240 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Kümbet Köyü | 1 | 261 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Küçükahmet Köyü | 1 | 215 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Maden Köyü | 1 | 54 | %105,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Meşeliyatak Köyü | 1 | 278 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Pınarlar Köyü | 1 | 233 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Sarıyakup Köyü | 1 | 213 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Sütlüce Mah. | 3 | 1.101 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Tamdere Köyü | 1 | 177 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 186 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Tepeköy | 1 | 152 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,9 |
| Tepeküknarlı Köyü | 1 | 187 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Uzundere Köyü | 1 | 252 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |
| Yavuzkemal-Güzyurdu Mah. | 1 | 300 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Yavuzkemal-Hapan Mah. | 1 | 279 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Yavuzkemal-Kulakkaya Mah. | 2 | 584 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Yavuzkemal-Yeni Mah. | 1 | 153 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,3 |
| Yavuzkemal-Yuva Mah. | 1 | 211 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Yavuzkemal-Şıhlar Mah. | 1 | 295 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 148 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Yeşilkaya Köyü | 1 | 367 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 148 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Yeşilvadi Köyü | 1 | 125 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Yıldız Köyü | 1 | 369 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Yüce Köyü | 2 | 488 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Çalca Köyü | 2 | 701 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Çalköy | 1 | 272 | %74,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Çamlı Köyü | 1 | 329 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Çengelköy | 1 | 174 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,1 |
| İçmesu Köyü | 1 | 94 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |