Şenkaya · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıŞenkaya ilçesi
%59,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
9.859 geçerli oy · katılım %78,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şenkaya ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %59,5 ile birinci; 9859 geçerli oy, katılım %78,3.
Şenkaya
Kayıtlı seçmen 12.775 · Oy kullanan 10.001 (katılım %78,3) · Geçerli 9.859 · Geçersiz 142
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.863 | %59,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.996 | %40,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 48 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,3 |
| Akşar Mah. | 4 | 915 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Alıcık Mah. | 1 | 339 | %83,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,0 |
| Atyolu Mah. | 1 | 222 | %55,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,7 |
| Aydoğdu Mah. | 1 | 81 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,0 |
| Aşağı Mah. | 3 | 833 | %72,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,6 |
| Aşağıbakraçlı Mah. | 1 | 88 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Balkaya Mah. | 1 | 179 | %77,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Bereketli Mah. | 1 | 32 | %68,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Beykaynak Mah. | 1 | 71 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Beşpınarlar Mah. | 1 | 232 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Deliktaş Mah. | 1 | 113 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Değirmenlidere Mah. | 2 | 388 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Dokuzelma Mah. | 1 | 23 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Dolunay Mah. | 1 | 258 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,7 |
| Doğanköy Mah. | 1 | 81 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Dörtyol Mah. | 1 | 110 | %60,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Esence Mah. | 1 | 32 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Esenyurt Mah. | 1 | 129 | %76,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Evbakan Mah. | 1 | 138 | %99,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Gaziler Mah. | 1 | 250 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Gezenek Mah. | 1 | 37 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Göllet Mah. | 1 | 109 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Göreşken Mah. | 1 | 128 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Gözalan Mah. | 1 | 204 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Gözebaşı Mah. | 1 | 34 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Gülveren Mah. | 1 | 139 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Hoşköy Mah. | 1 | 98 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Kayalısu Mah. | 1 | 76 | %54,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,8 |
| Kaynak Mah. | 2 | 137 | %77,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Köroğlu Mah. | 1 | 259 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Köşkköy Mah. | 2 | 166 | %80,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Kürkçü Mah. | 1 | 128 | %68,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,7 |
| Kireçli Mah. | 1 | 16 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,9 |
| Nişantaşı Mah. | 2 | 380 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,0 |
| Ormanlı Mah. | 1 | 317 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Oyuktaş Mah. | 1 | 58 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Paşalı Mah. | 4 | 1.108 | %63,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,6 |
| Penek Mah. | 1 | 126 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,5 |
| Sarıkayalar Mah. | 1 | 47 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Sarıyar Mah. | 1 | 105 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Sındıran Mah. | 1 | 85 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Susuz Mah. | 1 | 226 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Söğütler Mah. | 1 | 294 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Tahtköy Mah. | 1 | 126 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Tazeköy Mah. | 1 | 26 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Teketaş Mah. | 1 | 97 | %75,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Turnalı Mah. | 2 | 111 | %74,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Tütenocak Mah. | 1 | 57 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Timurkışla Mah. | 2 | 78 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 73 | %69,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Yanıkkaval Mah. | 1 | 216 | %73,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,8 |
| Yaymeşe Mah. | 1 | 82 | %75,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Yazılı Mah. | 1 | 78 | %87,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,3 |
| Yelkıran Mah. | 1 | 37 | %83,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,1 |
| Yeşildemet Mah. | 1 | 75 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,8 |
| Yeşilkaya Mah. | 1 | 66 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Yoğurtçular Mah. | 3 | 573 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 |
| Yukarı Mah. | 3 | 744 | %67,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Yukarıbakraçlı Mah. | 1 | 94 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Yünören Mah. | 1 | 48 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Yürekli Mah. | 1 | 134 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Zümrüt Mah. | 1 | 137 | %67,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Çamlıalan Mah. | 1 | 292 | %70,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,0 |
| Çatalelma Mah. | 1 | 101 | %73,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Özyurt Mah. | 1 | 257 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,7 |
| İkizpınar Mah. | 1 | 51 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| İnceçay Mah. | 1 | 99 | %71,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| İçmesu Mah. | 1 | 42 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| İğdeli Mah. | 1 | 128 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Şenpınar Mah. | 1 | 114 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |