Palandöken · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıPalandöken ilçesi
%72,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
102.166 geçerli oy · katılım %84,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Palandöken ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %72,7 ile birinci; 102.166 geçerli oy, katılım %84,8.
Palandöken
Kayıtlı seçmen 122.775 · Oy kullanan 104.093 (katılım %84,8) · Geçerli 102.166 · Geçersiz 1.927
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 74.253 | %72,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 27.913 | %27,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdurrahman Gazi Mah. | 46 | 16.687 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Adnan Menderes Mah. | 57 | 20.369 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Ali Bezirgan Mah. | 1 | 64 | %101,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Aziziye Mah. | 1 | 52 | %113,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Börekli Mah. | 1 | 213 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Dereboğazı Mah. | 2 | 579 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Güllü Mah. | 1 | 101 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 188 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Hancığaz Mah. | 1 | 46 | %106,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Hüseyin Avni Ulaş Mah. | 93 | 34.287 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Konaklı Mah. | 1 | 186 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Kümbet Mah. | 1 | 255 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Müftü Solakzade Mah. | 50 | 17.831 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Nene Hatun Mah. | 1 | 157 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Sığırlı Mah. | 1 | 88 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Taşlıgüney Mah. | 1 | 186 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Tekkederesi Mah. | 1 | 136 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 146 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Toparlak Mah. | 1 | 215 | %76,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Uzun Ahmet Mah. | 1 | 100 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Yağmurcuk Mah. | 2 | 331 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Yıkılgan Mah. | 1 | 44 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Yukarıyenice Mah. | 1 | 105 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Yunusemre Mah. | 82 | 30.234 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Çeperli Mah. | 1 | 85 | %77,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Şehitler Mah. | 1 | 90 | %101,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |