Oltu · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıOltu ilçesi
%82,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
18.711 geçerli oy · katılım %84,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Oltu ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %82,1 ile birinci; 18.711 geçerli oy, katılım %84,4.
Oltu
Kayıtlı seçmen 22.563 · Oy kullanan 19.048 (katılım %84,4) · Geçerli 18.711 · Geçersiz 337
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 15.367 | %82,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.344 | %17,9 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alatarla Mah. | 1 | 156 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Arıtaş Mah. | 1 | 48 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Aslanpaşa Mah. | 3 | 912 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Ayvalı Mah. | 2 | 589 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Ayyıldız Mah. | 1 | 107 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Aşağıkumlu Mah. | 1 | 112 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Aşağıçamlı Mah. | 1 | 90 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 135 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Bahçelikışla Mah. | 3 | 119 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Ballıca Mah. | 1 | 111 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Başaklı Mah. | 1 | 315 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Başbağlar Mah. | 1 | 55 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.158 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Damarlıtaş Mah. | 1 | 65 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,4 |
| Dağdibi Mah. | 1 | 134 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Demirtaş Mah. | 1 | 31 | %103,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Derebaşı Mah. | 2 | 219 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Dokuzdeğirmen Mah. | 1 | 34 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Duralar Mah. | 1 | 38 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Elmadüzü Mah. | 2 | 57 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Erdoğmuş Mah. | 1 | 35 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Esenyamaç Mah. | 1 | 79 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,6 |
| Gökçedere Mah. | 2 | 428 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Günlüce Mah. | 1 | 201 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Güryaprak Mah. | 1 | 70 | %78,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Güzelsu Mah. | 3 | 332 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Halitpaşa Mah. | 4 | 759 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Kaleboğazı Mah. | 1 | 167 | %100,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Karabekir Mah. | 7 | 2.105 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Karataş Mah. | 1 | 59 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |
| Kayaaltı Mah. | 1 | 89 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Kemerkaya Mah. | 1 | 81 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Konukseven Mah. | 1 | 32 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Küçükorucuk Mah. | 1 | 86 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Nüğürcük Mah. | 1 | 95 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Obayayla Mah. | 1 | 103 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Orucuk Mah. | 2 | 236 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Sarısaz Mah. | 1 | 124 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Sağlıcak Mah. | 1 | 61 | %67,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Subatuk Mah. | 1 | 54 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Süleymanlı Mah. | 1 | 24 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Sülünkaya Mah. | 1 | 109 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Tekeli Mah. | 1 | 87 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Toklu Mah. | 1 | 99 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| Topkaynak Mah. | 1 | 71 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Toprakkale Mah. | 1 | 58 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Tutlu Mah. | 1 | 379 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Tutmaç Mah. | 1 | 222 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Tuzla Mah. | 1 | 182 | %64,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Vişneli Mah. | 1 | 103 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,3 |
| Yarbaşı Mah. | 1 | 59 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Yasin Haşimoğlu Mah. | 18 | 5.870 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Yaylaçayır Mah. | 1 | 62 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Yolboyu Mah. | 1 | 58 | %75,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Yukarıkumlu Mah. | 1 | 52 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Yukarıçamlı Mah. | 1 | 42 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Yusuf Ziyabey Mah. | 5 | 1.453 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 173 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Çanakpınar Mah. | 1 | 75 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Çatak Mah. | 1 | 115 | %68,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Çatalsöğüt Mah. | 1 | 60 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Çayüstü Mah. | 1 | 54 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Çengelli Mah. | 1 | 142 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Özdere Mah. | 1 | 268 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Ünlükaya Mah. | 1 | 285 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| İnanmış Mah. | 1 | 130 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| İnci Mah. | 1 | 244 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 |
| İpekçayırı Mah. | 1 | 23 | %60,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| İriağaç Mah. | 1 | 100 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| İğdeli Mah. | 1 | 51 | %103,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Şehitler Mah. | 3 | 1.136 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| Şendurak Mah. | 1 | 96 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |