Köprüköy · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKöprüköy ilçesi
%82,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
7.257 geçerli oy · katılım %80,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Köprüköy ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %82,6 ile birinci; 7257 geçerli oy, katılım %80,2.
Köprüköy
Kayıtlı seçmen 9.210 · Oy kullanan 7.382 (katılım %80,2) · Geçerli 7.257 · Geçersiz 125
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.995 | %82,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.262 | %17,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçam Mah. | 1 | 294 | %77,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Alaca Mah. | 2 | 623 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Ataköy Mah. | 1 | 21 | %114,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Ağcaşar Mah. | 2 | 416 | %73,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Aşağıkızılkale Mah. | 1 | 100 | %75,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,3 |
| Aşağıçakmak Mah. | 1 | 26 | %103,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Buğdaylı Mah. | 1 | 259 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Camikebir Mah. | 1 | 96 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Derebaşı Mah. | 1 | 68 | %72,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Duatepe Mah. | 1 | 180 | %52,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Dumankaya Mah. | 1 | 220 | %68,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Dilek Mah. | 1 | 82 | %72,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,9 |
| Emre Mah. | 1 | 351 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Eyüpler Mah. | 1 | 224 | %67,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Eğirmez Mah. | 1 | 222 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Geyikli Mah. | 1 | 97 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Gölçayır Mah. | 1 | 208 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,0 |
| Güzelhisar Mah. | 2 | 647 | %69,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Ilıcasu Mah. | 1 | 184 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Karataşlar Mah. | 1 | 131 | %74,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,6 |
| Kayabaşı Mah. | 2 | 363 | %74,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Kıyıkonak Mah. | 1 | 139 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Marifet Mah. | 1 | 142 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Mescitli Mah. | 1 | 165 | %55,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,8 |
| Ortaklar Mah. | 1 | 124 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Pekecik Mah. | 1 | 39 | %74,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Sarıtaş Mah. | 1 | 128 | %73,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,4 |
| Savatlı Mah. | 1 | 31 | %106,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Soğuksu Mah. | 1 | 237 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| Topçu Mah. | 1 | 75 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Yapağılı Mah. | 1 | 95 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Yağan Mah. | 4 | 1.375 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Yemlik Mah. | 1 | 22 | %109,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Yeşilöz Mah. | 1 | 21 | %104,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Yılanlı Mah. | 1 | 86 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,2 |
| Yukarıkızılca Mah. | 1 | 85 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,7 |
| Yukarıkızılkale Mah. | 1 | 50 | %74,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Yukarısöğütlü Mah. | 1 | 29 | %82,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 |
| Ziyaret Mah. | 1 | 359 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Çullu Mah. | 2 | 560 | %56,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,6 |
| Örentaş Mah. | 1 | 68 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Şehitler Mah. | 2 | 568 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |