Hınıs · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıHınıs ilçesi
%54,9
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
11.631 geçerli oy · katılım %73,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hınıs ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %54,9 ile birinci; 11.631 geçerli oy, katılım %73,2.
Hınıs
Kayıtlı seçmen 16.341 · Oy kullanan 11.957 (katılım %73,2) · Geçerli 11.631 · Geçersiz 326
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.388 | %54,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.243 | %45,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acarköy Mah. | 1 | 71 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Akbayır Mah. | 1 | 54 | %68,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,6 |
| Akgelin Mah. | 1 | 102 | %84,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,5 |
| Akgöze Mah. | 1 | 16 | %118,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,2 |
| Akçamelik Mah. | 1 | 122 | %79,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,2 |
| Akören Mah. | 1 | 186 | %67,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 |
| Alaca Mah. | 1 | 81 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Alagöz Mah. | 1 | 195 | %63,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Alınteri Mah. | 1 | 54 | %79,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,7 |
| Altınpınar Mah. | 1 | 141 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,5 |
| Alikırı Abdalan Mah. | 1 | 24 | %108,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| Arpaderesi Mah. | 1 | 29 | %106,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Avcılar Mah. | 1 | 66 | %92,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,8 |
| Aşağıkayabaşı Mah. | 4 | 1.443 | %66,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Bahçe Mah. | 1 | 192 | %70,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| Bayırköy Mah. | 1 | 62 | %85,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,8 |
| Başköy Mah. | 1 | 66 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,4 |
| Bellitaş Mah. | 2 | 551 | %63,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Beyyurdu Mah. | 1 | 58 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,0 |
| Burhanköy Mah. | 1 | 252 | %70,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,8 |
| Dağçayırı Mah. | 1 | 147 | %81,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,7 |
| Demirci Mah. | 1 | 235 | %61,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,3 |
| Dervişali Mah. | 1 | 36 | %111,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Derince Mah. | 1 | 58 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,4 |
| Dibekli Mah. | 1 | 54 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,9 |
| Dikili Mah. | 1 | 57 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,5 |
| Divanhüseyin Mah. | 1 | 24 | %104,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 |
| Elmadalı Mah. | 1 | 74 | %77,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 |
| Erbeyli Mah. | 1 | 70 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,2 |
| Erduran Mah. | 1 | 26 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,9 |
| Erence Mah. | 2 | 424 | %63,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,3 |
| Esenli Mah. | 1 | 12 | %116,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Göller Mah. | 1 | 365 | %67,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,2 |
| Güllüçimen Mah. | 1 | 19 | %126,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,6 |
| Gülistan Mah. | 3 | 981 | %69,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Gürçayır Mah. | 1 | 147 | %68,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,0 |
| Güzeldere Mah. | 1 | 33 | %78,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| Halilçavuş Mah. | 2 | 543 | %58,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,6 |
| Hayran Mah. | 1 | 52 | %101,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,2 |
| Ilıcaköy Mah. | 1 | 14 | %114,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,5 |
| Kalecik Mah. | 1 | 36 | %102,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,1 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 60 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,1 |
| Karabudak Mah. | 1 | 22 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Karakula Mah. | 1 | 168 | %76,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Karamolla Mah. | 1 | 14 | %107,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,7 |
| Kazancı Mah. | 1 | 45 | %108,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Ketenci Mah. | 1 | 159 | %105,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,0 |
| Kısık Mah. | 1 | 38 | %84,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,6 |
| Kızılahmet Mah. | 1 | 174 | %68,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,8 |
| Kızmusa Mah. | 1 | 42 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Kolhisar Mah. | 1 | 48 | %62,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |
| Kongur Mah. | 1 | 216 | %65,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,9 |
| Köprübaşı Mah. | 1 | 283 | %76,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Meydanköy Mah. | 1 | 73 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,4 |
| Mezra Mah. | 1 | 66 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Mollacelil Mah. | 1 | 77 | %76,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,5 |
| Mollakulaç Mah. | 1 | 95 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,2 |
| Mutluca Mah. | 1 | 88 | %67,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,5 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 76 | %57,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Ovakozlu Mah. | 2 | 543 | %46,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Ovaçevirme Mah. | 1 | 188 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Parmaksız Mah. | 2 | 507 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 45 | %68,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Pınarköy Mah. | 1 | 183 | %73,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,6 |
| Saltepe Mah. | 1 | 29 | %113,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,9 |
| Sanayi Mah. | 1 | 293 | %68,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Sarılı Mah. | 1 | 240 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Sıldız Mah. | 1 | 83 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,0 |
| Sultanlı Mah. | 1 | 23 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Suvaran Mah. | 1 | 75 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,0 |
| Söğütlü Mah. | 2 | 433 | %67,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,2 |
| Tanır Mah. | 1 | 84 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,2 |
| Tapuköy Mah. | 1 | 51 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Taşbudak Mah. | 1 | 100 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,5 |
| Tellitepe Mah. | 1 | 51 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Toprakkale Mah. | 1 | 101 | %84,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,3 |
| Toraman Mah. | 1 | 35 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,9 |
| Tipideresi Mah. | 2 | 142 | %70,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,4 |
| Uluçayır Mah. | 1 | 55 | %72,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Uyanık Mah. | 1 | 51 | %107,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,1 |
| Yamanlar Mah. | 1 | 35 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Yaylakonak Mah. | 1 | 142 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,7 |
| Yelpiz Mah. | 1 | 277 | %71,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Yenikent Mah. | 3 | 740 | %70,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 233 | %68,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Yeşilbahçe Mah. | 2 | 658 | %65,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Yeşilyazı Mah. | 1 | 144 | %70,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,0 |
| Yolüstü Mah. | 1 | 175 | %78,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,6 |
| Yukarıkayabaşı Mah. | 2 | 707 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Çakmak Mah. | 1 | 191 | %69,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,8 |
| Çamurlu Mah. | 1 | 109 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,0 |
| Çatak Mah. | 1 | 49 | %93,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,1 |
| Çilligöl Mah. | 1 | 128 | %77,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,6 |
| Ünlüce Mah. | 1 | 43 | %67,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| İsmail Mah. | 1 | 204 | %75,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,3 |
| Şahabettinköy Mah. | 1 | 127 | %74,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,9 |
| Şahverdi Mah. | 1 | 76 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,6 |
| Şalgamköy Mah. | 1 | 75 | %78,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,7 |