Refahiye · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıRefahiye ilçesi
%68,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
7.562 geçerli oy · katılım %85,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Refahiye ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %68,9 ile birinci; 7562 geçerli oy, katılım %85,3.
Refahiye
Kayıtlı seçmen 8.973 · Oy kullanan 7.658 (katılım %85,3) · Geçerli 7.562 · Geçersiz 96
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.207 | %68,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.355 | %31,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akarsu Köyü | 1 | 68 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Akbağ Köyü | 1 | 20 | %110,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,4 |
| Akçiğdem Köyü | 1 | 34 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Alacaatlı Köyü | 1 | 64 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Alapınar Köyü | 1 | 87 | %74,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Alaçayır Köyü | 1 | 88 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Altköy | 1 | 125 | %75,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Ardıçlık Köyü | 1 | 18 | %116,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 |
| Armutlu Köyü | 1 | 18 | %122,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,8 |
| Arpayazı Köyü | 1 | 68 | %95,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,3 |
| Aslanyusuf Köyü | 1 | 63 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Avşarözü Köyü | 1 | 64 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Aydıncık Köyü | 1 | 62 | %69,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 |
| Aydoğan Köyü | 1 | 214 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Ağmusa Köyü | 1 | 38 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Aşağısütlü Köyü | 1 | 72 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Aşut Köyü | 1 | 29 | %75,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Babaarslan Köyü | 1 | 21 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 |
| Bakacak Köyü | 1 | 25 | %104,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Baloğlu Köyü | 1 | 27 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Baştosun Köyü | 1 | 40 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Bostandere Köyü | 1 | 83 | %101,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Bölüktepe Köyü | 1 | 10 | %140,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Binali Yıldırım Mah. | 2 | 603 | %63,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Biçer Köyü | 1 | 68 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Camiişerif Mah. | 2 | 754 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Cengerli Köyü | 1 | 62 | %71,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Damlaca Köyü | 1 | 75 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,2 |
| Derebaşı Köyü | 1 | 20 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,0 |
| Dolaylı Köyü | 1 | 65 | %72,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Doğandere Köyü | 1 | 35 | %77,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Diyarlar Köyü | 1 | 23 | %104,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Diştaş Köyü | 1 | 29 | %110,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,9 |
| Ekecik Köyü | 1 | 123 | %100,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Erecek Köyü | 1 | 67 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Gazipınar Köyü | 1 | 56 | %103,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,6 |
| Gemecik Köyü | 1 | 77 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,9 |
| Gökseki Köyü | 1 | 79 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Gölköy | 1 | 34 | %108,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 |
| Göçevi Köyü | 1 | 29 | %110,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Gülensu Köyü | 1 | 17 | %117,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,5 |
| Gümüşakar Köyü | 1 | 89 | %73,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,7 |
| Günyüzü Köyü | 1 | 67 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Güventepe Köyü | 1 | 46 | %104,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,6 |
| Hacıköy | 1 | 58 | %112,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Hakoğlu Mah. | 1 | 54 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Halitler Köyü | 1 | 12 | %125,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Hökümet Mah. | 2 | 670 | %77,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Kabuller Köyü | 1 | 28 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,5 |
| Kadıköy | 1 | 27 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,3 |
| Kalkancı Köyü | 1 | 69 | %97,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,1 |
| Kanberağa Köyü | 1 | 52 | %98,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,2 |
| Kandilköy | 1 | 23 | %113,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,5 |
| Kanlıtaş Köyü | 1 | 60 | %71,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Karasu Köyü | 1 | 23 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Karayaprak Köyü | 1 | 21 | %114,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Kayıköy | 1 | 146 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Kazören Köyü | 1 | 82 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,7 |
| Kaçakköy | 1 | 40 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,2 |
| Kersen Köyü | 1 | 29 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Keçegöz Köyü | 1 | 28 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Kırantepe Köyü | 1 | 36 | %72,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Kırıktaş Köyü | 1 | 19 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Kırkbulak Köyü | 1 | 62 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 |
| Kızıliniş Köyü | 1 | 46 | %113,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| Konakköy | 1 | 69 | %82,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,0 |
| Koçkaya Köyü | 1 | 34 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,4 |
| Kuzuluk Köyü | 1 | 31 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Kürelik Köyü | 1 | 71 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,6 |
| Laleli Köyü | 1 | 26 | %111,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Leventler Köyü | 1 | 27 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,5 |
| Madendere Köyü | 1 | 58 | %94,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 |
| Mendemebaşı Köyü | 1 | 50 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Mendemeçukuru Köyü | 1 | 44 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Merkez Kalkancı Köyü | 1 | 82 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Muratçayırı Köyü | 1 | 34 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,6 |
| Mülkköy | 1 | 13 | %69,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Olgunlar Köyü | 1 | 87 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Onurlu Köyü | 1 | 17 | %111,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,9 |
| Ortagöze Köyü | 1 | 86 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Perçem Köyü | 1 | 38 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,2 |
| Pınaryolu Köyü | 1 | 144 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Resuller Köyü | 1 | 44 | %95,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,9 |
| Salur Köyü | 1 | 40 | %70,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Sarhan Köyü | 1 | 25 | %108,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Sarıbayır Köyü | 1 | 43 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Sarıkoç Köyü | 1 | 58 | %84,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Sağlık Köyü | 1 | 97 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,5 |
| Saipköy | 1 | 24 | %104,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Sıralı Köyü | 1 | 29 | %103,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 39 | %107,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,9 |
| Teknecik Köyü | 1 | 114 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Tepeköy | 1 | 30 | %106,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,6 |
| Topağaç Köyü | 1 | 69 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Tuzluçayır Köyü | 1 | 38 | %110,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,1 |
| Tülüköy | 1 | 11 | %127,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Ulucak Köyü | 1 | 71 | %70,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Uludere Köyü | 1 | 25 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Yaylabeli Köyü | 1 | 37 | %105,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,3 |
| Yaylapınar Köyü | 1 | 50 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Yazıgediği Köyü | 1 | 28 | %78,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,7 |
| Yazıköy | 1 | 12 | %116,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Yenidoğan Mah. | 2 | 493 | %73,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Yeniköy | 1 | 28 | %103,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,3 |
| Yeniyurt Köyü | 1 | 11 | %127,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,6 |
| Yıldızören Köyü | 1 | 94 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Yukarısütlü Köyü | 1 | 21 | %114,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,2 |
| Yukarıyeniköy | 1 | 74 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Yurtbaşı Köyü | 2 | 303 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Yuvadağı Köyü | 1 | 72 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Çaltı Köyü | 1 | 12 | %125,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,3 |
| Çamdibi Köyü | 1 | 33 | %103,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Çamlımülk Köyü | 1 | 60 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 |
| Çatak Köyü | 1 | 38 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Çatalçam Köyü | 1 | 96 | %74,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 |
| Çatköy | 1 | 62 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Çavuşköy | 1 | 40 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Çıragediği Köyü | 1 | 50 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Çukuryazı Köyü | 1 | 68 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Çukurçimen Köyü | 1 | 33 | %103,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,1 |
| Çiçekali Köyü | 1 | 14 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,7 |
| Ören Köyü | 1 | 18 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Üçören Köyü | 1 | 57 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Şahverdi Köyü | 1 | 61 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 |
| Şakaloğlu Köyü | 1 | 99 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 |