Kemah · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKemah ilçesi
%61,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
4.713 geçerli oy · katılım %88,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kemah ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %61,4 ile birinci; 4713 geçerli oy, katılım %88,6.
Kemah
Kayıtlı seçmen 5.408 · Oy kullanan 4.790 (katılım %88,6) · Geçerli 4.713 · Geçersiz 77
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.894 | %61,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.819 | %38,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbudak Köyü | 1 | 36 | %105,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Aktaş Köyü | 1 | 18 | %116,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Akyünlü Köyü | 1 | 25 | %112,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Akça Köyü | 1 | 20 | %115,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Alpköy | 1 | 62 | %106,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Atma Köyü | 1 | 28 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Ayranpınar Köyü | 1 | 55 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Ağaçsaray Köyü | 1 | 71 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Aşağıgedik Mah. | 1 | 56 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,6 |
| Beklimçay Mah. | 1 | 59 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Beşikli Köyü | 1 | 58 | %94,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,6 |
| Bozoğlak Köyü | 1 | 49 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Boğaziçi Köyü | 1 | 37 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Cevizlik Köyü | 1 | 69 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Cirgişin Mah. | 1 | 84 | %72,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 |
| Dedek Köyü | 1 | 22 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Dedeoğlu Köyü | 1 | 62 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Dereköy | 1 | 43 | %107,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,1 |
| Doğanbeyli Köyü | 1 | 131 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Doğanköy | 1 | 52 | %101,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,7 |
| Dutlu Köyü | 1 | 10 | %140,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Dikyamaç Köyü | 1 | 53 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Elmalı Köyü | 1 | 55 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Eriç Köyü | 1 | 39 | %107,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Eskibağlar Köyü | 1 | 52 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Esimli Köyü | 1 | 100 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,6 |
| Gediktepe Köyü | 1 | 44 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Gökkaya Köyü | 1 | 86 | %81,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,8 |
| Gölkaynak Köyü | 1 | 50 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Göğüsbağı Mah. | 1 | 58 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |
| Gülbahçe Köyü | 1 | 65 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Hakbilir Köyü | 1 | 151 | %75,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Karacaköy | 1 | 58 | %86,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Karadağ Köyü | 1 | 43 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Kardere Köyü | 1 | 85 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Karşıbağ Mah. | 1 | 64 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 46 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,4 |
| Kazankaya Köyü | 1 | 33 | %106,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,2 |
| Kedek Köyü | 1 | 35 | %102,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Kemeryaka Köyü | 1 | 101 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Kerer Köyü | 1 | 269 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Kırıkdere Köyü | 1 | 27 | %107,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Konuksever Köyü | 1 | 70 | %102,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 |
| Koruyolu Köyü | 1 | 15 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Koçkar Köyü | 1 | 149 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,3 |
| Kutluova Köyü | 1 | 15 | %113,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,8 |
| Kömürköy | 1 | 63 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Küplü Köyü | 1 | 60 | %123,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,5 |
| Maksutuşağı Köyü | 1 | 122 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,0 |
| Mektepönü Mah. | 1 | 60 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Mermerli Köyü | 1 | 175 | %83,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,9 |
| Mezraa Köyü | 1 | 24 | %112,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| Muratboynu Köyü | 1 | 85 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Olukpınar Köyü | 1 | 43 | %102,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,2 |
| Ortagedik Mah. | 1 | 14 | %200,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Oğuzköy | 1 | 74 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Parmakkaya Köyü | 1 | 11 | %136,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Pörhenkbaşı Mah. | 1 | 56 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Sarıyazı Köyü | 1 | 29 | %120,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,6 |
| Seringöze Köyü | 1 | 77 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,4 |
| Sürekköy | 1 | 33 | %109,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,4 |
| Tandırbaşı Köyü | 1 | 14 | %114,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Tanköy | 1 | 36 | %111,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,5 |
| Taşbulak Köyü | 1 | 53 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Tuzla Köyü | 1 | 45 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,2 |
| Uluçınar Köyü | 1 | 30 | %96,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,7 |
| Yahşiler Köyü | 1 | 87 | %105,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,2 |
| Yardere Köyü | 1 | 23 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Yastıktepe Köyü | 1 | 48 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,6 |
| Yağca Köyü | 1 | 23 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 |
| Yukarı Mah. | 1 | 28 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Yücebelen Köyü | 1 | 130 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Çakırlar Köyü | 1 | 29 | %96,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Çalgı Köyü | 1 | 45 | %82,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Çalıklar Köyü | 1 | 34 | %102,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Çamlıyayla Köyü | 1 | 15 | %106,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Çarşı Mah. | 3 | 844 | %71,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Çiğdemli Köyü | 1 | 44 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Özdamar Köyü | 1 | 64 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| İncedere Köyü | 1 | 11 | %136,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,6 |
| Şahintepe Köyü | 1 | 69 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,5 |