Erzincan Merkez · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıErzincan Merkez ilçesi
%60,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
102.135 geçerli oy · katılım %89,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Erzincan Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %60,8 ile birinci; 102.135 geçerli oy, katılım %89,8.
Erzincan Merkez
Kayıtlı seçmen 115.418 · Oy kullanan 103.611 (katılım %89,8) · Geçerli 102.135 · Geçersiz 1.476
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 62.086 | %60,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 40.049 | %39,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetli Köyü | 1 | 68 | %97,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,4 |
| Aktoprak Mah. | 2 | 403 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Akyazı Mah. | 2 | 750 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Akşemsettin Mah. | 5 | 1.729 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Alsancak Mah. | 1 | 363 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Arslanlı Mah. | 11 | 3.897 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Atatürk Mah. | 9 | 3.339 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Aydoğdu Köyü | 1 | 279 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,8 |
| Aziz Baba Mah. | 2 | 389 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,4 |
| Ağılözü Köyü | 1 | 105 | %101,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,2 |
| Bahçelievler Mah. | 8 | 2.739 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Bahçeliköy | 1 | 340 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Bahçeyazı Köyü | 1 | 54 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Ballı Köyü | 1 | 85 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Baltaşı Köyü | 1 | 39 | %115,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,1 |
| Balibey Köyü | 1 | 143 | %97,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,4 |
| Barbaros Mah. | 5 | 1.693 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,1 |
| Barış Mah. | 2 | 589 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,5 |
| Bayrak Mah. | 2 | 402 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,1 |
| Başbağlar Mah. | 5 | 1.801 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,8 |
| Başpınar Mah. | 1 | 235 | %70,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Beşsaray Köyü | 1 | 322 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,0 |
| Bozyazı Mah. | 1 | 215 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Bulutlu Mah. | 3 | 1.031 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Buğdaylı Mah. | 1 | 133 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Büyükçakırman Mah. | 1 | 191 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Binkoç Köyü | 1 | 198 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,1 |
| Caferli Köyü | 1 | 62 | %96,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Cemal Gürsel Mah. | 1 | 198 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 |
| Cevizli Köyü | 1 | 87 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 15 | 5.258 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,7 |
| Davarlı Mah. | 1 | 68 | %108,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Demetevler Mah. | 2 | 695 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,3 |
| Demirkent Mah. | 7 | 2.367 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Dereyurt Mah. | 1 | 128 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Değirmenköy | 1 | 269 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,4 |
| Ekmekli Köyü | 1 | 73 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Ekinci Köyü | 1 | 51 | %102,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,1 |
| Elmaköy | 1 | 141 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Ergan Köyü | 1 | 183 | %94,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,7 |
| Ergenekon Mah. | 15 | 5.530 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Ersevenler Mah. | 2 | 591 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Ertuğrul Gazi Mah. | 1 | 96 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Esentepe Mah. | 1 | 268 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.732 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Ganiefendi Çiftliği Köyü | 1 | 234 | %95,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,6 |
| Gazi Mah. | 2 | 516 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,5 |
| Gölcük Mah. | 3 | 1.026 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Gölpınar Köyü | 1 | 158 | %92,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,6 |
| Göyne Köyü | 1 | 45 | %104,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Gülabibey Mah. | 3 | 999 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Güllüce Mah. | 1 | 302 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Gümüştarla Köyü | 5 | 828 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,1 |
| Günbağı Köyü | 1 | 285 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,7 |
| Günebakan Köyü | 1 | 333 | %72,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Gürlevik Köyü | 1 | 15 | %113,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Hacıali Palangası Köyü | 1 | 43 | %107,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Halitpaşa Mah. | 7 | 2.298 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Hamidiye Mah. | 7 | 2.315 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Hancı Mah. | 1 | 230 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Hancıçiftliği Köyü | 1 | 248 | %98,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,2 |
| Handere Köyü | 1 | 24 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 |
| Heybeli Köyü | 1 | 131 | %99,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,2 |
| Hoca Ahmet Yesevi Mah. | 1 | 121 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Hocabey Mah. | 3 | 849 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Hürrempalangası Mah. | 1 | 108 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 |
| Ilıdere Köyü | 1 | 50 | %94,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,6 |
| Işıkpınar Mah. | 2 | 428 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Kalecik Köyü | 1 | 84 | %103,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,8 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 295 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Karadiğin Köyü | 1 | 312 | %94,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,3 |
| Karatuş Köyü | 1 | 224 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,7 |
| Kavakyolu Mah. | 5 | 1.583 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Kazım Karabekir Mah. | 7 | 2.366 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Keklikkayası Mah. | 2 | 438 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Kılıçkaya Köyü | 1 | 98 | %98,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 |
| Kızılay Mah. | 2 | 684 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Konakbaşı Köyü | 1 | 164 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Koçyatağı Köyü | 1 | 108 | %95,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Kurutilek Mah. | 2 | 415 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,5 |
| Küçük Çakırman Köyü | 1 | 23 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Kilimli Köyü | 1 | 240 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,6 |
| Mecidiye Köyü | 1 | 83 | %94,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,2 |
| Menderes Mah. | 7 | 2.339 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Mengüceli Mah. | 7 | 2.536 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Mollaköy-Atatürk Mah. | 1 | 250 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,9 |
| Mollaköy-Cumhuriyet Mah. | 1 | 256 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,4 |
| Mollaköy-Mahmutlu Mah. | 1 | 154 | %94,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,3 |
| Mollaköy-Tepecik Mah. | 1 | 190 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,9 |
| Mollaköy-Yeşilyurt Mah. | 2 | 390 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,3 |
| Munzur Mah. | 7 | 2.602 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,8 |
| Mustafa Kemal Paşa Mah. | 2 | 488 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,2 |
| Mimar Sinan Mah. | 21 | 7.685 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Ortayurt Köyü | 1 | 106 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Osman Gazi Mah. | 1 | 333 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Osmanlı Mah. | 10 | 3.531 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Oğlaktepe Köyü | 1 | 156 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Paşa Mah. | 2 | 394 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Pekmezli Köyü | 1 | 28 | %110,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,1 |
| Pınarönü Köyü | 1 | 141 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Sancak Mah. | 2 | 455 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Sarıgöl Mah. | 2 | 451 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Sazlıpınar Köyü | 1 | 90 | %96,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,2 |
| Saztepe Köyü | 1 | 169 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 |
| Selçuklu Mah. | 1 | 194 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Soğukoluk Köyü | 1 | 243 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Söğütözü Köyü | 1 | 145 | %97,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,9 |
| Sütpınar Köyü | 1 | 100 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,6 |
| Taksim Mah. | 4 | 1.282 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Tandırlı Köyü | 1 | 32 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Tatlısu Köyü | 1 | 157 | %99,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,1 |
| Terzibaba Mah. | 1 | 327 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Türkmenoğlu Köyü | 2 | 305 | %96,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,9 |
| Ulalar Mah. | 5 | 1.601 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,9 |
| Uluköy | 1 | 397 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Yalınca Köyü | 1 | 347 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,5 |
| Yalnızbağ Mah. | 7 | 2.468 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Yavuz Selim Mah. | 16 | 6.021 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Yenidoğan Mah. | 2 | 442 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,9 |
| Yeniköy | 1 | 150 | %86,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,1 |
| Yenimahalle Mah. | 6 | 1.941 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Yeşilçat Köyü | 1 | 112 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Yeşilçay Köyü | 1 | 103 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Yunus Emre Mah. | 12 | 4.488 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Çarşı Mah. | 6 | 1.929 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Çatalarmut Köyü | 1 | 179 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Çatalören Köyü | 1 | 268 | %94,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,1 |
| Çağlayan-Atatürk Mah. | 1 | 269 | %93,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Çağlayan-Cumhuriyet Mah. | 1 | 235 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,1 |
| Çağlayan-Derebağ Mah. | 1 | 105 | %96,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,0 |
| Çağlayan-Erdene Mah. | 1 | 114 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 |
| Çağlayan-Mertekli Mah. | 2 | 323 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,8 |
| Çağlayan-Yamaçlı Mah. | 1 | 141 | %97,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 |
| Çağlayan-Şelale Mah. | 1 | 317 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,9 |
| Çubuklu Köyü | 1 | 53 | %101,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,7 |
| Çukurkuyu Mah. | 1 | 319 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| Özgürlük Mah. | 2 | 637 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,6 |
| Ürek Köyü | 1 | 106 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Üçkonak Mah. | 1 | 256 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,0 |
| İnönü Mah. | 11 | 4.124 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| İzzetpaşa Mah. | 6 | 1.958 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,1 |
| Şehit Cengiz Topel Mah. | 3 | 964 | %82,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,8 |
| Şehit Serhat Mah. | 1 | 144 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Şehit Serhat Yurtbaşı Mah. | 1 | 346 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,2 |