Çayırlı · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıÇayırlı ilçesi
%57,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
5.503 geçerli oy · katılım %88,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çayırlı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %57,2 ile birinci; 5503 geçerli oy, katılım %88,3.
Çayırlı
Kayıtlı seçmen 6.282 · Oy kullanan 5.548 (katılım %88,3) · Geçerli 5.503 · Geçersiz 45
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.147 | %57,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.356 | %42,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Atatürk Mah. | 4 | 1.166 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Aşağıkartallı Köyü | 1 | 72 | %95,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,1 |
| Balıklı Köyü | 1 | 258 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Barbaros Mah. | 2 | 727 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Başköy | 1 | 85 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,3 |
| Boybeyi Köyü | 1 | 13 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Bozağa Köyü | 1 | 75 | %98,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 |
| Bölükova Köyü | 1 | 23 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Büyük Yaylaköy | 1 | 115 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,0 |
| Büyükgelengeç Köyü | 1 | 37 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,2 |
| Cennetpınar Köyü | 1 | 300 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Doluca Köyü | 1 | 27 | %114,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Doğanyuva Köyü | 1 | 86 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,0 |
| Esendoruk Köyü | 1 | 19 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 |
| Eşmepınar Köyü | 1 | 89 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,5 |
| Fatih Mah. | 2 | 496 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| Gelinpınar Köyü | 1 | 72 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,9 |
| Göller Köyü | 1 | 19 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Harmantepe Köyü | 1 | 277 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Hastarla Köyü | 1 | 64 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,8 |
| Karataş Köyü | 1 | 25 | %120,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,8 |
| Küçükgelengeç Köyü | 1 | 32 | %96,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,1 |
| Mazlumağa Köyü | 1 | 15 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Mirzaoğlu Köyü | 1 | 50 | %104,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,7 |
| Ortaçat Köyü | 1 | 14 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,6 |
| Ozanlı Köyü | 1 | 66 | %93,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Oğultaşı Köyü | 1 | 16 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |
| Paşayurdu Köyü | 1 | 27 | %114,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,4 |
| Pınarlı Köyü | 1 | 11 | %145,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,3 |
| Saraycık Köyü | 1 | 69 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Sarıgüney Köyü | 1 | 64 | %96,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 |
| Saygılı Köyü | 1 | 54 | %105,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,0 |
| Sırataş Köyü | 1 | 65 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,4 |
| Toprakkale Köyü | 1 | 13 | %123,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,8 |
| Tosunlar Köyü | 1 | 13 | %123,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,8 |
| Turnaçayırı Köyü | 1 | 14 | %114,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,3 |
| Verimli Köyü | 1 | 303 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Yaylakent Köyü | 1 | 141 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Yaylalar Köyü | 1 | 46 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,0 |
| Yazıkaya Köyü | 1 | 295 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Yeşilyaka Köyü | 1 | 143 | %97,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Yukarıkartallı Köyü | 1 | 82 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,0 |
| Yukarıçamurdere Köyü | 1 | 68 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,7 |
| Yürekli Köyü | 1 | 14 | %107,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,3 |
| Çamurdere Köyü | 1 | 52 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,3 |
| Çataksu Köyü | 1 | 137 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Çaykent Köyü | 1 | 232 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Çayönü Köyü | 1 | 97 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,2 |
| Çilhoroz Köyü | 1 | 20 | %105,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 |
| Çilligöl Köyü | 1 | 84 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,4 |