Sivrice · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıSivrice ilçesi
%79,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
4.904 geçerli oy · katılım %83,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sivrice ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %79,3 ile birinci; 4904 geçerli oy, katılım %83,6.
Sivrice
Kayıtlı seçmen 5.964 · Oy kullanan 4.983 (katılım %83,6) · Geçerli 4.904 · Geçersiz 79
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.890 | %79,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.014 | %20,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbuğday Köyü | 1 | 220 | %74,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Akpınar Mah. | 1 | 57 | %105,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Akseki Köyü | 1 | 28 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Alaattinköy | 1 | 71 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Alıncık Köyü | 1 | 41 | %119,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Aşağıçanakçı Köyü | 1 | 21 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Başkaynak Köyü | 1 | 228 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Bekçitepe Köyü | 1 | 103 | %94,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,3 |
| Canuşağı Köyü | 1 | 34 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Dedeyolu Köyü | 1 | 225 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Dereboynu Köyü | 1 | 31 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Doğanbağı Köyü | 1 | 42 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Duygulu Köyü | 1 | 52 | %78,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Dörtbölük Köyü | 1 | 91 | %70,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Dikmen Köyü | 1 | 33 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Elmasuyu Köyü | 1 | 140 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Gelindere Köyü | 1 | 39 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Gölbaşı Mah. | 2 | 410 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Görgülü Köyü | 1 | 48 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,5 |
| Gözeli Köyü | 1 | 206 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Günbalı Köyü | 1 | 40 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Güneyköy | 1 | 51 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Hacılar Köyü | 1 | 34 | %105,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Haftasar Köyü | 1 | 50 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Hazar Mah. | 2 | 681 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Ilıncak Köyü | 1 | 32 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Kalaba Köyü | 1 | 14 | %121,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Kamışlık Köyü | 1 | 94 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Karaçalı Mah. | 1 | 68 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Kavakköy | 1 | 43 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Kavallı Köyü | 1 | 69 | %101,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Kayabağları Köyü | 1 | 28 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Kayapınar Köyü | 1 | 50 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Kılıçkaya Köyü | 1 | 17 | %105,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Kösebayır Köyü | 1 | 85 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Kültür Mah. | 2 | 513 | %77,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Kürkköy | 1 | 125 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Mollaali Köyü | 1 | 31 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Nergize Köyü | 1 | 44 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Olgunlar Mah. | 1 | 335 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Sanayi Mah. | 2 | 409 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,5 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 80 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Sürek Köyü | 1 | 128 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Tarlatepe Köyü | 1 | 61 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Taşlıyayla Köyü | 1 | 33 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Topaluşağı Köyü | 1 | 75 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Uslu Köyü | 1 | 89 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,8 |
| Yaruşağı Köyü | 1 | 23 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Yedikardeş Köyü | 1 | 23 | %104,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Yedipınar Köyü | 1 | 42 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Yukarıçanakçı Köyü | 1 | 27 | %103,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Yürekkaya Köyü | 1 | 33 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Çatakkaya Köyü | 1 | 75 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Çevrimtaş Köyü | 1 | 79 | %51,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Çortunlu Köyü | 1 | 49 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Üçlerce Köyü | 1 | 167 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Üğrük Köyü | 1 | 47 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |