Kaynaşlı · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKaynaşlı ilçesi
%81,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
13.887 geçerli oy · katılım %88,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kaynaşlı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %81,3 ile birinci; 13.887 geçerli oy, katılım %88,8.
Kaynaşlı
Kayıtlı seçmen 15.862 · Oy kullanan 14.084 (katılım %88,8) · Geçerli 13.887 · Geçersiz 197
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 11.295 | %81,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.592 | %18,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Altunköy | 1 | 104 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Bıçkıyanı Köyü | 1 | 309 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Darıyeri Bakacak Köyü | 1 | 233 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Darıyeri Hasanbey Köyü | 6 | 1.420 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Darıyeri Mengencik Köyü | 3 | 656 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Darıyeri Yörükler Köyü | 2 | 471 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Dipsizgöl Köyü | 2 | 483 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Eskiköy Mah. | 1 | 196 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 223 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Hacıazizler Köyü | 1 | 41 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Karaçalı Mah. | 5 | 1.526 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Kumluca Mah. | 3 | 874 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Merkez Mah. | 5 | 1.796 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Muratbey Köyü | 1 | 159 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Sarıyer Mah. | 4 | 1.304 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Sarıçökek Köyü | 2 | 644 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Sazköy | 1 | 124 | %79,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,2 |
| Tavak Köyü | 1 | 296 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Yeniyurt Köyü | 1 | 268 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Yeşiltepe Köyü | 2 | 405 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Çakırsayvan Köyü | 1 | 176 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 89 | %102,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Çamoluk Köyü | 1 | 186 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Çatalçam Köyü | 1 | 196 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Çele Mah. | 4 | 1.320 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Üçköprü Köyü | 5 | 1.733 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Şimşir Mah. | 2 | 630 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |