Yenişehir · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıYenişehir ilçesi
%71,3
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
106.373 geçerli oy · katılım %76,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yenişehir ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %71,3 ile birinci; 106.373 geçerli oy, katılım %76,4.
Yenişehir
Kayıtlı seçmen 142.011 · Oy kullanan 108.505 (katılım %76,4) · Geçerli 106.373 · Geçersiz 2.132
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 75.891 | %71,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 30.482 | %28,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Al Mah. | 2 | 656 | %77,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,1 |
| Alangör Mah. | 2 | 428 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,0 |
| Alpu Mah. | 1 | 187 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,0 |
| Aziziye Mah. | 27 | 9.724 | %80,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,5 |
| Bahçelievler Mah. | 1 | 300 | %97,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,1 |
| Başil Mah. | 1 | 227 | %70,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,2 |
| Bozek Mah. | 1 | 342 | %72,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.987 | %67,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,7 |
| Dokuzçeltik Mah. | 4 | 1.248 | %68,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,9 |
| Dökmetaş Mah. | 2 | 597 | %72,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,8 |
| Dönümlü Mah. | 5 | 1.608 | %78,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,7 |
| Dicle Mah. | 5 | 1.583 | %76,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,9 |
| Dikentepe Mah. | 1 | 129 | %84,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,1 |
| Ekinciler Mah. | 2 | 593 | %74,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,2 |
| Elidolu Mah. | 1 | 280 | %71,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,5 |
| Eser Mah. | 1 | 77 | %74,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,2 |
| Fabrika Mah. | 49 | 17.764 | %79,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 |
| Ferit Köşk Mah. | 6 | 1.912 | %69,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,8 |
| Geyiktepe Mah. | 1 | 69 | %104,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |
| Gürdoğan Mah. | 18 | 6.476 | %77,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,7 |
| Güvendere Mah. | 2 | 602 | %97,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,6 |
| Güvercinlik Mah. | 2 | 347 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,5 |
| Güzelköy Mah. | 2 | 610 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 |
| Hantepe Mah. | 3 | 1.014 | %69,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,1 |
| Kesikağaç Mah. | 2 | 495 | %65,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Kooperatifler Mah. | 56 | 20.081 | %77,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,6 |
| Sancar Mah. | 1 | 84 | %102,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Sarıyatak Mah. | 1 | 51 | %109,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Seyrantepe Sanayi Mah. | 7 | 2.536 | %71,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,4 |
| Sivritepe Mah. | 2 | 400 | %75,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,4 |
| Tanışık Mah. | 2 | 397 | %65,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Yaytaş Mah. | 2 | 626 | %74,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Yenişehir Mah. | 39 | 13.754 | %77,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,1 |
| Yolaltı Mah. | 15 | 5.294 | %78,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,9 |
| Yukarı Nasırlar Mah. | 1 | 159 | %74,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,9 |
| Yüksek Mah. | 1 | 270 | %100,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,2 |
| Çakmak Mah. | 3 | 808 | %76,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,8 |
| Çelikevler Mah. | 6 | 1.973 | %67,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,2 |
| Çimenler Mah. | 1 | 197 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 |
| Üçkuyu Mah. | 46 | 16.688 | %75,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,3 |
| İlbaş Mah. | 1 | 113 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Şehitlik Mah. | 78 | 28.325 | %73,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,8 |