Sur · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıSur ilçesi
%68,9
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
43.734 geçerli oy · katılım %74,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sur ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %68,9 ile birinci; 43.734 geçerli oy, katılım %74,7.
Sur
Kayıtlı seçmen 59.927 · Oy kullanan 44.743 (katılım %74,7) · Geçerli 43.734 · Geçersiz 1.009
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 30.127 | %68,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 13.607 | %31,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdaldede Mah. | 2 | 446 | %75,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,3 |
| Alabal Mah. | 1 | 180 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,3 |
| Alcık Mah. | 2 | 427 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Ali Paşa Mah. | 3 | 857 | %75,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,7 |
| Alibardak Mah. | 1 | 373 | %72,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,8 |
| Arpaderesi Mah. | 1 | 121 | %80,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Ağaçlıdere Mah. | 2 | 475 | %67,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,4 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 81 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 |
| Baroğlu Mah. | 1 | 151 | %70,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,4 |
| Bağıvar Mah. | 14 | 5.279 | %75,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,4 |
| Bağpınar Mah. | 1 | 294 | %84,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,7 |
| Beybulak Mah. | 2 | 569 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,0 |
| Bostanpınar Mah. | 2 | 387 | %67,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,4 |
| Bozdemir Mah. | 1 | 134 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,9 |
| Büyükakören Mah. | 3 | 880 | %70,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,7 |
| Büyükkadı Mah. | 3 | 743 | %78,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| Cami Kebir Mah. | 2 | 537 | %68,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,4 |
| Cami Nebi Mah. | 4 | 1.335 | %69,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,1 |
| Cemal Yılmaz Mah. | 2 | 417 | %63,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 |
| Cevat Paşa Mah. | 5 | 1.615 | %67,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Dabanoğlu Mah. | 5 | 1.580 | %68,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,7 |
| Dervişhasan Mah. | 2 | 402 | %68,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,0 |
| Doğanlı Mah. | 3 | 772 | %55,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Doğu Çanakçı Mah. | 1 | 145 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,4 |
| Dumrul Mah. | 2 | 387 | %53,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,9 |
| Eryolu Mah. | 1 | 146 | %100,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,7 |
| Erimli Mah. | 2 | 430 | %75,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,3 |
| Esenbağ Mah. | 1 | 281 | %75,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,5 |
| Fatihpaşa Mah. | 3 | 1.055 | %58,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,1 |
| Fetih Mah. | 8 | 2.900 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,7 |
| Fidanlar Mah. | 1 | 61 | %82,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,1 |
| Gencan Mah. | 1 | 170 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,6 |
| Gölpınar Mah. | 1 | 367 | %80,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,6 |
| Gültepe Mah. | 1 | 38 | %102,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Hacıosman Mah. | 1 | 177 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,3 |
| Harmanlar Mah. | 1 | 168 | %73,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,8 |
| Hasırlı Mah. | 3 | 1.134 | %60,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,3 |
| Havacılar Mah. | 2 | 388 | %71,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,1 |
| Hızır İlyas Mah. | 1 | 85 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Kabasakal Mah. | 2 | 402 | %79,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,1 |
| Kapaklıpınar Mah. | 1 | 213 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,1 |
| Karabaş Mah. | 2 | 718 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,7 |
| Karacaören Mah. | 1 | 180 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Karaçalı Mah. | 3 | 1.140 | %75,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 |
| Karaçimen Mah. | 1 | 136 | %76,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Kardeşler Mah. | 1 | 33 | %118,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,9 |
| Karpuzlu Mah. | 3 | 885 | %66,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Karpuztepe Mah. | 1 | 118 | %66,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Kartaltepe Mah. | 1 | 140 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,9 |
| Kavaklıbağ Mah. | 2 | 390 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Kayayolu Mah. | 1 | 67 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,1 |
| Kengerli Mah. | 1 | 112 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Kervanpınar Mah. | 2 | 440 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,4 |
| Kırmasırt Mah. | 3 | 761 | %77,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,6 |
| Konacık Mah. | 1 | 198 | %52,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,0 |
| Koyungüden Mah. | 1 | 332 | %77,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,4 |
| Kozan Mah. | 2 | 611 | %73,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,2 |
| Kumluçat Mah. | 1 | 123 | %78,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,6 |
| Kumrucak Mah. | 1 | 145 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,0 |
| Kuşburnu Mah. | 1 | 47 | %78,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,1 |
| Kuşlukbağı Mah. | 1 | 122 | %74,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Köprübaşı Mah. | 2 | 479 | %67,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,9 |
| Köşk Mah. | 1 | 74 | %104,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Küçükakören Mah. | 3 | 1.133 | %67,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,8 |
| Küçükkadı Mah. | 1 | 369 | %75,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,6 |
| Lalebey Mah. | 4 | 1.165 | %73,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,8 |
| Melikahmet Mah. | 9 | 3.341 | %71,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,5 |
| Mermer Mah. | 3 | 813 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,5 |
| Mermeri Mah. | 2 | 388 | %72,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,7 |
| Nefirtaş Mah. | 1 | 293 | %76,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,8 |
| Pınardüzü Mah. | 1 | 83 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Sapanca Mah. | 2 | 382 | %65,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Sarıkamış Mah. | 2 | 410 | %76,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,8 |
| Sarılar Mah. | 1 | 150 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |
| Sarıyazma Mah. | 1 | 56 | %110,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Sati Mah. | 3 | 805 | %84,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,6 |
| Savaş Mah. | 2 | 555 | %60,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 |
| Sayarlar Mah. | 1 | 170 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,0 |
| Sağdıçlı Mah. | 1 | 154 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Soğanlı Mah. | 2 | 493 | %77,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,9 |
| Süleyman Nazif Mah. | 1 | 292 | %75,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,7 |
| Süngüler Mah. | 1 | 65 | %107,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Tanoğlu Mah. | 1 | 131 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,6 |
| Tezgeçer Mah. | 1 | 182 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Yarımca Mah. | 1 | 143 | %70,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,0 |
| Yenice Mah. | 1 | 233 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,2 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 55 | %96,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,7 |
| Yenievler Mah. | 2 | 543 | %73,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,4 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 133 | %102,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,6 |
| Yeşilli Mah. | 2 | 384 | %83,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,2 |
| Yukarıkılıçtaşı Mah. | 4 | 1.263 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,8 |
| Yiğitçavuş Mah. | 2 | 478 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 |
| Ziya Gökalp Mah. | 5 | 1.663 | %74,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,0 |
| Ziyaret Mah. | 1 | 271 | %76,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,8 |
| Çarıklı Mah. | 11 | 3.863 | %72,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,7 |
| Çataksu Mah. | 1 | 95 | %95,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,1 |
| Çelikli Mah. | 1 | 270 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,6 |
| Çubuklu Mah. | 1 | 182 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,9 |
| Özekli Mah. | 5 | 1.574 | %67,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,3 |
| İskenderpaşa Mah. | 10 | 3.494 | %70,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,1 |