Silvan · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıSilvan ilçesi
%78,6
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
41.552 geçerli oy · katılım %78,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Silvan ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %78,6 ile birinci; 41.552 geçerli oy, katılım %78,5.
Silvan
Kayıtlı seçmen 54.406 · Oy kullanan 42.694 (katılım %78,5) · Geçerli 41.552 · Geçersiz 1.142
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 32.653 | %78,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.899 | %21,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdere Mah. | 2 | 386 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,0 |
| Akyol Mah. | 1 | 102 | %102,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Akçayır Mah. | 1 | 356 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,9 |
| Akçeltik Mah. | 1 | 226 | %80,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,3 |
| Altınkum Mah. | 1 | 159 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,6 |
| Alibey Mah. | 1 | 351 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,4 |
| Arı Mah. | 1 | 311 | %79,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,0 |
| Aşağıkaya Mah. | 1 | 52 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,0 |
| Aşağıveysi Mah. | 1 | 305 | %70,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,1 |
| Babakaya Mah. | 1 | 207 | %115,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,3 |
| Bahçe Mah. | 1 | 62 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,3 |
| Bahçelievler Mah. | 12 | 4.289 | %75,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,0 |
| Bayrambaşı Mah. | 3 | 1.094 | %70,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,5 |
| Bağdere Mah. | 2 | 394 | %72,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Bağlar Mah. | 9 | 3.239 | %75,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,2 |
| Başdeğirmen Mah. | 1 | 374 | %93,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,4 |
| Başıbüyük Mah. | 1 | 147 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,9 |
| Bellibahçe Mah. | 1 | 61 | %78,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,7 |
| Bereketli Mah. | 1 | 103 | %84,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,2 |
| Beypınar Mah. | 2 | 522 | %83,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,2 |
| Boyunlu Mah. | 2 | 648 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 |
| Camii Mah. | 8 | 2.984 | %73,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,1 |
| Darköprü Mah. | 1 | 247 | %76,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,4 |
| Dağcılar Mah. | 1 | 126 | %146,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,0 |
| Demirkuyu Mah. | 2 | 444 | %78,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,8 |
| Dolapdere Mah. | 1 | 124 | %152,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,1 |
| Doluçanak Mah. | 1 | 336 | %78,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,8 |
| Duru Mah. | 1 | 12 | %133,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Düzalan Mah. | 1 | 278 | %95,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,4 |
| Erikyazı Mah. | 1 | 218 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,3 |
| Eskiköy Mah. | 1 | 151 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 |
| Eskiocak Mah. | 1 | 110 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,6 |
| Eşme Mah. | 1 | 343 | %80,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 |
| Feridun Mah. | 10 | 3.654 | %71,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,5 |
| Gökçetevek Mah. | 2 | 594 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,2 |
| Görentepe Mah. | 1 | 113 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 |
| Görmez Mah. | 1 | 177 | %73,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 |
| Gündüz Mah. | 1 | 227 | %78,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,7 |
| Gürpınar Mah. | 2 | 491 | %77,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,5 |
| Güzderesi Mah. | 1 | 159 | %74,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,9 |
| Güçlü Mah. | 1 | 298 | %76,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,0 |
| Heybelikonak Mah. | 1 | 169 | %75,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,9 |
| Kale Mah. | 7 | 2.289 | %77,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,4 |
| Karacalar Mah. | 1 | 226 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,0 |
| Karahacı Mah. | 2 | 432 | %82,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 |
| Karamus Mah. | 2 | 411 | %74,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,3 |
| Kasımlı Mah. | 1 | 62 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Kayadere Mah. | 1 | 138 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,7 |
| Kazandağı Mah. | 2 | 390 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,8 |
| Keklikdere Mah. | 1 | 331 | %78,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Kıraçtepe Mah. | 1 | 164 | %86,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 |
| Kızlal Mah. | 2 | 530 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,4 |
| Konak Mah. | 8 | 3.000 | %76,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Kumgölü Mah. | 2 | 391 | %74,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,5 |
| Kumluk Mah. | 1 | 232 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,7 |
| Kutlualan Mah. | 1 | 281 | %77,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,8 |
| Malabadi Mah. | 3 | 1.090 | %83,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,2 |
| Mescit Mah. | 9 | 3.060 | %76,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,7 |
| Nohuttepe Mah. | 1 | 76 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,4 |
| Onbaşılar Mah. | 1 | 269 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Ormandışı Mah. | 1 | 262 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Otluk Mah. | 1 | 212 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,1 |
| Sarıbuğday Mah. | 2 | 486 | %72,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Sağlık Mah. | 1 | 179 | %83,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Selahattin Mah. | 9 | 3.343 | %71,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,6 |
| Sulak Mah. | 1 | 236 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| Sulubağ Mah. | 4 | 1.166 | %74,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,4 |
| Susuz Mah. | 1 | 195 | %96,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,0 |
| Taşpınar Mah. | 2 | 392 | %69,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,9 |
| Tekel Mah. | 4 | 1.317 | %77,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,0 |
| Tokluca Mah. | 2 | 563 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Umur Mah. | 1 | 183 | %74,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,7 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 145 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,3 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 161 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,1 |
| Yenişehir Mah. | 7 | 2.542 | %76,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,5 |
| Yeşerdi Mah. | 1 | 215 | %83,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,9 |
| Yeşilbahçe Mah. | 1 | 195 | %82,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,5 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 283 | %79,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,9 |
| Yolarası Mah. | 1 | 200 | %86,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,3 |
| Yolaç Mah. | 1 | 93 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Yukarıveysi Mah. | 1 | 335 | %79,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,6 |
| Yuva Mah. | 1 | 118 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 |
| Yüksek Mah. | 4 | 1.249 | %75,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,4 |
| Çakıltaşı Mah. | 1 | 63 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,0 |
| Çaldere Mah. | 1 | 239 | %121,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,1 |
| Çardak Mah. | 2 | 547 | %74,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,2 |
| Çevriksu Mah. | 1 | 362 | %97,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,4 |
| Çobantepe Mah. | 1 | 42 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,5 |
| Çiğdemli Mah. | 1 | 96 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,2 |
| Çiğil Mah. | 1 | 196 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,1 |
| Üçbasamak Mah. | 1 | 268 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,1 |
| İncesu Mah. | 1 | 241 | %80,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,9 |
| Şanlı Mah. | 1 | 267 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 |