Ergani · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıErgani ilçesi
%67,1
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
63.305 geçerli oy · katılım %73,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ergani ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %67,1 ile birinci; 63.305 geçerli oy, katılım %73,4.
Ergani
Kayıtlı seçmen 88.016 · Oy kullanan 64.623 (katılım %73,4) · Geçerli 63.305 · Geçersiz 1.318
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 42.478 | %67,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 20.827 | %32,9 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adnan Menderes Mah. | 66 | 23.685 | %74,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,3 |
| Ahmetli Mah. | 4 | 1.223 | %67,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 |
| Akçakale Mah. | 4 | 981 | %61,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,0 |
| Akçoban Mah. | 1 | 354 | %65,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,0 |
| Alitaşı Mah. | 2 | 569 | %69,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,2 |
| Armutova Mah. | 1 | 347 | %70,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 |
| Azıklı Mah. | 1 | 275 | %78,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,2 |
| Aziziye Mah. | 5 | 1.637 | %70,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,1 |
| Aşağıbitikçi Mah. | 2 | 434 | %72,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,2 |
| Aşağıkuyulu Mah. | 2 | 460 | %71,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,6 |
| Bademli Mah. | 1 | 181 | %72,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,9 |
| Bagür Mah. | 14 | 4.636 | %74,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,1 |
| Bahçekaşı Mah. | 1 | 21 | %119,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,0 |
| Bereketli Mah. | 2 | 426 | %76,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,1 |
| Boncuklu Mah. | 1 | 58 | %81,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,0 |
| Bozyer Mah. | 1 | 371 | %49,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,5 |
| Boğazköy Mah. | 1 | 69 | %72,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 |
| Caferan Mah. | 1 | 182 | %61,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Canveren Mah. | 1 | 360 | %68,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,4 |
| Coşkun Mah. | 1 | 249 | %94,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,2 |
| Cömert Mah. | 1 | 374 | %65,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,3 |
| Dallıdağ Mah. | 1 | 153 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 |
| Dağarası Mah. | 1 | 328 | %68,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Demirli Mah. | 1 | 282 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,3 |
| Dereboyu Mah. | 2 | 553 | %66,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,0 |
| Deringöze Mah. | 1 | 61 | %75,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,3 |
| Develi Mah. | 2 | 416 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| Devletkuşu Mah. | 1 | 82 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Değirmendere Mah. | 1 | 71 | %94,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,2 |
| Doğanköy Mah. | 3 | 990 | %65,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,6 |
| Dibektaş Mah. | 1 | 360 | %72,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,4 |
| Fatih Mah. | 11 | 4.066 | %71,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 5 | 1.629 | %74,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,0 |
| Gökiçi Mah. | 1 | 192 | %99,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Gözekaya Mah. | 2 | 649 | %70,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Gözlü Mah. | 2 | 483 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Gülerce Mah. | 1 | 197 | %96,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,8 |
| Güneştepe Mah. | 1 | 156 | %68,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,1 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 157 | %80,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,1 |
| Giraylar Mah. | 1 | 193 | %65,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Hançerli Mah. | 1 | 228 | %71,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,9 |
| Hendekköy Mah. | 2 | 644 | %69,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,2 |
| Hilar Mah. | 1 | 79 | %92,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Karaburçak Mah. | 2 | 384 | %65,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,8 |
| Karpuzlu Mah. | 2 | 428 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Karşıbağlar Mah. | 1 | 149 | %67,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Kavaklı Mah. | 1 | 372 | %71,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Kavurmaküpü Mah. | 1 | 41 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 |
| Kayan Mah. | 1 | 157 | %80,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,6 |
| Kemaliye Mah. | 8 | 2.917 | %74,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Kemertaş Mah. | 10 | 3.623 | %75,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,5 |
| Kesentaş Mah. | 2 | 397 | %75,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,0 |
| Kıralan Mah. | 1 | 78 | %76,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,2 |
| Kocaali Mah. | 1 | 272 | %58,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,2 |
| Kortaş Mah. | 2 | 531 | %71,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Koyunalan Mah. | 1 | 200 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Kumçi Mah. | 1 | 214 | %75,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Kömürtaş Mah. | 2 | 498 | %65,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,9 |
| Morkoyun Mah. | 2 | 457 | %57,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,6 |
| Namık Kemal Mah. | 3 | 998 | %75,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,9 |
| Olgun Mah. | 3 | 666 | %68,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,0 |
| Ortaağaç Mah. | 1 | 296 | %76,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,9 |
| Ortayazı Mah. | 1 | 74 | %101,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,3 |
| Otluca Mah. | 1 | 117 | %70,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Pınarkaya Mah. | 1 | 208 | %76,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,7 |
| Sabırlı Mah. | 1 | 86 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,8 |
| Sallar Mah. | 1 | 95 | %76,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,5 |
| Sallıca Mah. | 1 | 142 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Salihli Mah. | 2 | 638 | %73,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,1 |
| Sanayi Mah. | 13 | 4.675 | %77,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,6 |
| Saray Mah. | 6 | 2.015 | %75,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,6 |
| Savaş Mah. | 1 | 149 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Selmanköy Mah. | 4 | 1.080 | %72,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,7 |
| Sökündüzü Mah. | 1 | 140 | %77,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,3 |
| Tevekli Mah. | 1 | 167 | %58,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,7 |
| Usluca Mah. | 1 | 91 | %102,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,0 |
| Yakacık Mah. | 1 | 182 | %69,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Yamaçlar Mah. | 1 | 219 | %69,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Yapraklı Mah. | 1 | 165 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Yayvantepe Mah. | 1 | 38 | %121,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 191 | %77,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,6 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 113 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,4 |
| Yolbulan Mah. | 2 | 448 | %76,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,6 |
| Yolköprü Mah. | 1 | 113 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,7 |
| Yoncalı Mah. | 1 | 147 | %79,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,4 |
| Yukarıbitikçi Mah. | 2 | 407 | %59,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Yukarıkarpuzlu Mah. | 1 | 224 | %76,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,5 |
| Yukarıkuyulu Mah. | 2 | 432 | %73,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,1 |
| Ziyaret Mah. | 2 | 426 | %73,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Çakartaş Mah. | 1 | 304 | %50,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,6 |
| Çakırfakır Mah. | 1 | 169 | %78,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,9 |
| Çayırdere Mah. | 2 | 670 | %73,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,5 |
| Çayköy Mah. | 1 | 136 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Çukurdere Mah. | 1 | 195 | %70,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,9 |
| Çimlihöyük Mah. | 1 | 334 | %71,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,4 |
| Özbilek Mah. | 1 | 370 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,4 |
| Üzümlü Mah. | 1 | 99 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Üçkardeş Mah. | 1 | 118 | %85,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,9 |
| İncehıdır Mah. | 3 | 1.006 | %62,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |
| İstasyon Mah. | 11 | 4.025 | %72,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,8 |
| Şölen Mah. | 3 | 1.072 | %65,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,9 |
| Şirinevler Mah. | 14 | 5.197 | %71,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,2 |