Bağlar · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıBağlar ilçesi
%75,9
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
187.828 geçerli oy · katılım %75,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bağlar ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %75,9 ile birinci; 187.828 geçerli oy, katılım %75,1.
Bağlar
Kayıtlı seçmen 254.658 · Oy kullanan 191.190 (katılım %75,1) · Geçerli 187.828 · Geçersiz 3.362
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 142.588 | %75,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 45.240 | %24,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 5 Nisan Mah. | 79 | 29.234 | %68,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,0 |
| Alankoz Mah. | 1 | 299 | %70,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,4 |
| Alipınar Mah. | 8 | 2.762 | %74,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,1 |
| Ağaçgeçit Mah. | 1 | 246 | %74,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Batıkarakoç Mah. | 2 | 662 | %72,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,2 |
| Batıçanakçı Mah. | 2 | 535 | %95,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 |
| Bağcılar Mah. | 261 | 95.166 | %79,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,9 |
| Buyuransu Mah. | 2 | 385 | %97,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 |
| Buçuktepe Mah. | 1 | 276 | %79,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Develi Mah. | 2 | 487 | %65,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,5 |
| Ekince Mah. | 2 | 396 | %62,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,8 |
| Fatih Mah. | 24 | 9.072 | %73,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,6 |
| Gömmetaş Mah. | 3 | 954 | %74,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,5 |
| Kabahıdır Mah. | 1 | 315 | %69,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,0 |
| Kamışpınar Mah. | 1 | 171 | %104,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Karacadağ Mah. | 8 | 2.667 | %59,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,9 |
| Karahanköy Mah. | 2 | 665 | %63,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,9 |
| Kaynartepe Mah. | 38 | 13.713 | %71,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,3 |
| Kırkıncık Mah. | 1 | 141 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,0 |
| Kırkkoyun Mah. | 4 | 1.319 | %72,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,3 |
| Kolludere Mah. | 2 | 573 | %68,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,2 |
| Körhat Mah. | 19 | 6.532 | %81,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,2 |
| Körtepe Mah. | 2 | 746 | %95,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,9 |
| Mevlana Halit Mah. | 77 | 28.210 | %71,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 |
| Muradiye Mah. | 12 | 4.290 | %69,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,5 |
| Ortaören Mah. | 1 | 176 | %78,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,3 |
| Oğlaklı Mah. | 3 | 941 | %62,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,4 |
| Pınaroğlu Mah. | 1 | 88 | %106,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,8 |
| Sakallı Mah. | 2 | 429 | %75,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Sarıdallı Mah. | 1 | 344 | %65,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,2 |
| Selahattin Eyyubi Mah. | 35 | 12.704 | %76,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,5 |
| Tavşantepe Mah. | 1 | 243 | %71,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Tellikaya Mah. | 2 | 580 | %60,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,7 |
| Tokluca Mah. | 1 | 346 | %96,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,8 |
| Topraktaş Mah. | 1 | 233 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Topyolu Mah. | 1 | 67 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 |
| Uzunbahçe Mah. | 2 | 547 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,8 |
| Yeniköy Mah. | 13 | 4.889 | %74,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,5 |
| Yeşildallı Mah. | 1 | 290 | %79,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 |
| Yukarı Mollaali Mah. | 2 | 431 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,1 |
| Yukarıakdibek Mah. | 1 | 52 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Yunus Emre Mah. | 23 | 8.244 | %73,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 |
| Yiğityolu Mah. | 1 | 309 | %77,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Çiftlik Mah. | 1 | 57 | %101,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,6 |
| Çiçekliyurt Mah. | 1 | 256 | %67,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Övündüler Mah. | 2 | 553 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,0 |
| Özdemir Mah. | 2 | 422 | %79,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,9 |
| Şeyh Şamil Mah. | 61 | 22.641 | %71,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,3 |