Çivril · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıÇivril ilçesi
%50,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
39.099 geçerli oy · katılım %86,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çivril ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %50,5 ile birinci; 39.099 geçerli oy, katılım %86,0.
Çivril
Kayıtlı seçmen 46.369 · Oy kullanan 39.871 (katılım %86,0) · Geçerli 39.099 · Geçersiz 772
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 19.758 | %50,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19.341 | %49,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Mah. | 5 | 1.522 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,2 |
| Aktaş Mah. | 1 | 46 | %108,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Akçaköy Mah. | 1 | 75 | %105,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Aşağı Mah. | 4 | 1.413 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,8 |
| Balçıkhisar Mah. | 2 | 735 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Bayat Mah. | 1 | 87 | %85,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,4 |
| Bekirli Mah. | 1 | 75 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Belence Mah. | 1 | 157 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Beydilli Mah. | 2 | 415 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Beyköy Mah. | 1 | 225 | %75,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Bozdağ Mah. | 1 | 124 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,1 |
| Bucak Mah. | 1 | 142 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,7 |
| Bulgurlar Mah. | 1 | 150 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Cabar Mah. | 1 | 254 | %79,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,8 |
| Cumalar Mah. | 1 | 84 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,6 |
| Düzbel Mah. | 1 | 215 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Emircik Mah. | 3 | 865 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,9 |
| Gökgöl Mah. | 1 | 106 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Gümüşsu Mah. | 3 | 1.026 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Gürpınar Mah. | 8 | 2.935 | %84,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 |
| Hamam Mah. | 4 | 1.270 | %64,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Haydan Mah. | 4 | 1.283 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Irgıllı Mah. | 5 | 1.691 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,4 |
| Işıklı Mah. | 5 | 1.253 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| Karabedirler Mah. | 2 | 724 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,8 |
| Karahacılı Mah. | 1 | 135 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Karalar Mah. | 1 | 266 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,7 |
| Karamanlı Mah. | 1 | 86 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,8 |
| Karayahşiler Mah. | 3 | 887 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Kavakalanı Mah. | 1 | 23 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Kavakköy Mah. | 1 | 164 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Kıralan Mah. | 9 | 3.407 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Kızılcasöğüt Mah. | 7 | 2.348 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,9 |
| Kızılcayer Mah. | 1 | 233 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,4 |
| Kocayaka Mah. | 2 | 587 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,4 |
| Koçak Mah. | 2 | 646 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,7 |
| Menteş Mah. | 2 | 463 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Osmanköy Mah. | 1 | 76 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Reşadiye Mah. | 1 | 288 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Saray Mah. | 3 | 768 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,6 |
| Sarıbeyli Mah. | 1 | 12 | %150,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Sarılar Mah. | 1 | 241 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,7 |
| Savran Mah. | 1 | 357 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,8 |
| Seraserli Mah. | 1 | 174 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Somak Mah. | 1 | 218 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 |
| Stadyum Mah. | 3 | 1.011 | %83,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,2 |
| Sundurlu Mah. | 1 | 267 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Sökmen Mah. | 2 | 384 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,7 |
| Süngüllü Mah. | 1 | 327 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,3 |
| Tekke Mah. | 1 | 363 | %80,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 |
| Tokça Mah. | 1 | 222 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,2 |
| Tuğlu Mah. | 1 | 168 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,2 |
| Yahyalı Mah. | 2 | 488 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Yakacık Mah. | 1 | 196 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Yalınlı Mah. | 1 | 162 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,1 |
| Yamanlar Mah. | 1 | 204 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 |
| Yassıhüyük Mah. | 1 | 197 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,7 |
| Yukarı Mah. | 6 | 2.159 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,2 |
| Yukarı Çapak Mah. | 1 | 85 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,4 |
| Yuvaköy Mah. | 1 | 299 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| Çakallar Mah. | 1 | 33 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Çandır Mah. | 1 | 108 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Çapak Mah. | 1 | 135 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,6 |
| Çarşı Mah. | 6 | 1.907 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,4 |
| Çatlar Mah. | 4 | 1.260 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,5 |
| Çayır Mah. | 4 | 1.408 | %82,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,0 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 19 | %131,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Çetinler Mah. | 1 | 197 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,9 |
| Çıtak Mah. | 7 | 2.434 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 |
| Ömerli Mah. | 1 | 244 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,4 |
| Özdemirci Mah. | 6 | 1.477 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,6 |
| İmrallı Mah. | 1 | 114 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| İnceköy Mah. | 1 | 130 | %83,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,0 |
| İshaklı Mah. | 1 | 165 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| İğdir Mah. | 2 | 632 | %84,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,0 |
| Şehitler Mah. | 3 | 986 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,8 |
| Şenköy Mah. | 1 | 337 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,7 |