Mecitözü · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıMecitözü ilçesi
%57,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
10.681 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mecitözü ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %57,8 ile birinci; 10.681 geçerli oy, katılım %91,1.
Mecitözü
Kayıtlı seçmen 11.851 · Oy kullanan 10.797 (katılım %91,1) · Geçerli 10.681 · Geçersiz 116
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.176 | %57,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.505 | %42,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Köyü | 1 | 63 | %73,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Alancık Köyü | 1 | 183 | %94,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,3 |
| Alören Köyü | 1 | 132 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 |
| Ağcakoyun Köyü | 1 | 74 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Aşağı Körücek Köyü | 1 | 27 | %74,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 716 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Bayındır Köyü | 1 | 227 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Bekişler Köyü | 1 | 268 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Beyözü Köyü | 1 | 273 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Boyacı Köyü | 1 | 188 | %97,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 |
| Boğazkaya Köyü | 1 | 95 | %96,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 |
| Bükse Köyü | 1 | 50 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Camikebir Mah. | 1 | 189 | %83,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,1 |
| Dağsaray Köyü | 1 | 166 | %95,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,7 |
| Devletoğlanı Köyü | 1 | 116 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Doğla Köyü | 1 | 321 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Doğu Mah. | 2 | 727 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,5 |
| Elmapınar Köyü | 1 | 189 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Elvançelebi Köyü | 1 | 303 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Emirbağı Köyü | 1 | 229 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Fakıahmet Köyü | 1 | 39 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 50 | %104,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Figani Köyü | 1 | 389 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Geykoca Köyü | 1 | 148 | %96,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,3 |
| Gökçebel Köyü | 1 | 156 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Güngörmez Köyü | 1 | 98 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Hıdırlık Mah. | 1 | 209 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 |
| Hisarkavak Köyü | 2 | 509 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 |
| Işıklı Köyü | 1 | 164 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Kalecik Köyü | 1 | 114 | %96,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,3 |
| Karacaören Köyü | 1 | 38 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Karacuma Köyü | 1 | 117 | %94,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Kargı Köyü | 1 | 183 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Kayı Köyü | 1 | 104 | %98,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Kışlacık Köyü | 1 | 212 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Konaç Köyü | 1 | 11 | %118,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Koyunağılı Köyü | 1 | 56 | %82,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Kozören Köyü | 1 | 171 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,2 |
| Kuyucak Köyü | 1 | 76 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 282 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Körücek Köyü | 1 | 77 | %101,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,7 |
| Köseeyüp Köyü | 1 | 182 | %94,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,4 |
| Mescit Mah. | 1 | 266 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,4 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 59 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Sarıdede Mah. | 2 | 427 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Sarıhasan Köyü | 1 | 211 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Sırçalı Köyü | 1 | 229 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Sorkoğlanı Köyü | 1 | 78 | %94,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Söğütyolu Köyü | 1 | 103 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Söğütönü Köyü | 1 | 82 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Sülüklü Köyü | 1 | 92 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Tanrıvermiş Köyü | 1 | 375 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| Terken Köyü | 1 | 87 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Totali Köyü | 1 | 100 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Tutluk Mah. | 2 | 577 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,9 |
| Vakıflar Köyü | 1 | 44 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Yedigöz Köyü | 1 | 53 | %73,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,1 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 49 | %93,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 |
| Çayköy | 1 | 157 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Çitli Köyü | 2 | 476 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| İbek Köyü | 1 | 296 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Şeyhler Mah. | 1 | 169 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,3 |