Bayat · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıBayat ilçesi
%80,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
10.015 geçerli oy · katılım %86,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bayat ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %80,4 ile birinci; 10.015 geçerli oy, katılım %86,2.
Bayat
Kayıtlı seçmen 11.844 · Oy kullanan 10.206 (katılım %86,2) · Geçerli 10.015 · Geçersiz 191
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.048 | %80,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.967 | %19,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahacık Köyü | 8 | 695 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Akseki Köyü | 1 | 299 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Ayvalıca Köyü | 1 | 76 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Aşağı Emirhalil Köyü | 1 | 60 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Barak Köyü | 1 | 77 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Bayan Köyü | 1 | 111 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Beydili Köyü | 1 | 46 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Cevizli Köyü | 1 | 75 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Demirciler Köyü | 2 | 146 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Dere Mah. | 1 | 233 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Derekutuğun Köyü | 1 | 235 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Dorukseki Köyü | 1 | 254 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Emirhalil Köyü | 1 | 113 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Emirşah Köyü | 1 | 80 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Eskialibey Köyü | 2 | 397 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Evci Köyü | 2 | 121 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Falı Köyü | 1 | 108 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Hacıbayram Köyü | 1 | 106 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 |
| Kalınpelit Köyü | 1 | 160 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Karakaya Köyü | 1 | 60 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 297 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Kubbedin Köyü | 1 | 24 | %116,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Kunduzlu Köyü | 2 | 380 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Kuruçay Köyü | 1 | 381 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Köpüklü Köyü | 2 | 127 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Lapa Köyü | 2 | 176 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Pancarlık Köyü | 1 | 327 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Sarayköy | 2 | 149 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Sağpazar Köyü | 1 | 129 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Tepebayat Mah. | 2 | 565 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Tepekutuğun Köyü | 1 | 379 | %76,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Tevekli Köyü | 1 | 72 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Toyhane Köyü | 1 | 249 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,5 |
| Yatukcu Mah. | 4 | 1.092 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.203 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 |
| Yeniköy | 1 | 84 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Yenişeyhler Köyü | 1 | 98 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Yeşilçat Köyü | 2 | 205 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Yoncalı Köyü | 2 | 275 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Çamlıgüney Köyü | 1 | 51 | %72,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Çayköy | 1 | 188 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,5 |
| Çerkeş Köyü | 1 | 194 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Çukuröz Köyü | 2 | 476 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| İleği Köyü | 2 | 107 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| İshaklı Köyü | 1 | 164 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |