Orta · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıOrta ilçesi
%90,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
8.378 geçerli oy · katılım %87,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Orta ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %90,9 ile birinci; 8378 geçerli oy, katılım %87,6.
Orta
Kayıtlı seçmen 9.676 · Oy kullanan 8.478 (katılım %87,6) · Geçerli 8.378 · Geçersiz 100
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.619 | %90,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 759 | %9,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Buğurören Köyü | 1 | 161 | %76,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Büğdüz Köyü | 1 | 108 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Cem Sultan Mah. | 4 | 1.212 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Derebayındır Köyü | 1 | 57 | %103,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,3 |
| Dodurga-Hamamönü Mah. | 1 | 354 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Dodurga-Kanarya Mah. | 1 | 297 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Dodurga-Naltepe Mah. | 2 | 429 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Doğanlar Köyü | 1 | 60 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Elden Köyü | 1 | 126 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,2 |
| Elmalık Köyü | 2 | 371 | %99,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 |
| Eski Yayla Mah. | 1 | 37 | %102,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Gökçeören Köyü | 1 | 123 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Hasanhacı Köyü | 1 | 135 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Hüyükköy | 1 | 99 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Kalfat Köyü | 3 | 1.150 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Kanlıca Mah. | 2 | 560 | %73,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 94 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Kayıören Köyü | 1 | 284 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Kırsakal Köyü | 1 | 83 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Kısaç Köyü | 1 | 93 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |
| Ortabayındır Köyü | 1 | 71 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,5 |
| Sakaeli Köyü | 1 | 236 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Sakarcaören Köyü | 1 | 108 | %100,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 |
| Salur Köyü | 1 | 80 | %101,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Sancar Köyü | 1 | 94 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Sultan Beyazıt Mah. | 2 | 542 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Tutmaçbayındır Köyü | 1 | 65 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Yaylakent-Cumhuriyet Mah. | 2 | 553 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Yaylakent-Hürriyet Mah. | 3 | 853 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Yaylakent-Kayılar Mah. | 2 | 342 | %100,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Yaylakent-İnkilap Mah. | 1 | 154 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Yenice Köyü | 1 | 113 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Yuva Köyü | 1 | 104 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Özlü Köyü | 2 | 407 | %80,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| İncecik Köyü | 1 | 121 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |