Kurşunlu · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKurşunlu ilçesi
%78,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
5.866 geçerli oy · katılım %87,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kurşunlu ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %78,6 ile birinci; 5866 geçerli oy, katılım %87,2.
Kurşunlu
Kayıtlı seçmen 6.827 · Oy kullanan 5.953 (katılım %87,2) · Geçerli 5.866 · Geçersiz 87
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.612 | %78,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.254 | %21,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ağılözü Köyü | 1 | 48 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Başovacık Köyü | 1 | 51 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Bereket Köyü | 1 | 42 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,6 |
| Beşpınar Mah. | 1 | 64 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Cömertler Mah. | 5 | 1.502 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Dağören Köyü | 1 | 47 | %74,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Demirciören Köyü | 1 | 61 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Dumanlı Köyü | 1 | 262 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Erenler Mah. | 1 | 347 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Eskiahır Köyü | 1 | 75 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Göllüce Köyü | 1 | 45 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Hacı Bekir Mah. | 1 | 150 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Hacımuslu Köyü | 1 | 118 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Hocahasan Köyü | 1 | 182 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Kale Mah. | 1 | 170 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Kalekapu Mah. | 1 | 329 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,5 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 78 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Kızılca Köyü | 1 | 56 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Köpürlü Köyü | 1 | 220 | %71,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Madenli Köyü | 1 | 40 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Müslüm Mah. | 3 | 782 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Sarıalan Köyü | 2 | 95 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Sumucak Köyü | 1 | 89 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Sünürlü Köyü | 1 | 197 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Sivricek Köyü | 1 | 181 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Taşkaracalar Köyü | 1 | 206 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Yeni Mah. | 1 | 236 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| Yeşil Mah. | 1 | 81 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Yeşilören Köyü | 1 | 47 | %74,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Yeşilöz Köyü | 1 | 93 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Çal Mah. | 1 | 120 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,8 |
| Çatkese Köyü | 1 | 141 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Çavundur Köyü | 1 | 371 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Çaylıca Köyü | 1 | 93 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Çırdak Köyü | 1 | 33 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 |
| Çukurca Köyü | 1 | 37 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Çiyni Mah. | 1 | 58 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| İğdir Köyü | 1 | 80 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |