Çerkeş · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıÇerkeş ilçesi
%71,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
10.566 geçerli oy · katılım %84,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çerkeş ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %71,6 ile birinci; 10.566 geçerli oy, katılım %84,2.
Çerkeş
Kayıtlı seçmen 12.782 · Oy kullanan 10.760 (katılım %84,2) · Geçerli 10.566 · Geçersiz 194
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.567 | %71,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.999 | %28,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Afşar Köyü | 1 | 63 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Akbaş Köyü | 1 | 37 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Akhasan Köyü | 1 | 89 | %79,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Aliözü Köyü | 1 | 93 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 64 | %98,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Ağaca Köyü | 1 | 69 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Bayındır Köyü | 1 | 128 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Bedil Köyü | 1 | 67 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Belkavak Köyü | 1 | 74 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 |
| Beymelik Köyü | 1 | 86 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Bozoğlu Köyü | 1 | 117 | %73,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 948 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| Dağçukurören Köyü | 1 | 84 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Dodurga Köyü | 1 | 25 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Dikenli Köyü | 1 | 92 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,0 |
| Fındıcak Köyü | 1 | 54 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Gelik Ovacık Köyü | 1 | 82 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Gökçeler Köyü | 1 | 83 | %84,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Göynükçukuru Köyü | 2 | 168 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Hacılar Köyü | 1 | 164 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Halkaoğlu Köyü | 1 | 48 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Kabakköy | 1 | 43 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Kadıköy | 1 | 176 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Kadıözü Köyü | 1 | 186 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Karacahüyük Köyü | 1 | 32 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Karalar Mah. | 3 | 780 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Karamuklu Mah. | 4 | 1.396 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Karamustafa Köyü | 1 | 79 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Karaşar Köyü | 1 | 18 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Karga Köyü | 1 | 111 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Kısaç Köyü | 1 | 135 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Kurtlar Mah. | 1 | 151 | %76,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Kuzdere Köyü | 1 | 91 | %73,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Kuzören Köyü | 1 | 35 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Kiremitçi Köyü | 1 | 141 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Meydanköy | 1 | 57 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Okçular Mah. | 1 | 204 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Saraycık Köyü | 1 | 301 | %68,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Saçak-Güzelyurt Mah. | 1 | 352 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Saçak-Kayabaşı Mah. | 1 | 346 | %74,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Saçak-Yalıözü Mah. | 1 | 192 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Saçak-Yeni Mah. | 1 | 346 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Taşanlar Köyü | 1 | 34 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Turbaşı Köyü | 1 | 100 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Uluköy | 1 | 33 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Ulusu Mah. | 2 | 465 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Yakuplar Köyü | 1 | 127 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Yeni Kent Mah. | 4 | 1.478 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Yeni Mah. | 2 | 701 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Yeniköy | 1 | 132 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Yeşilöz Köyü | 1 | 101 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Yıprak Köyü | 1 | 39 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 104 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Yumaklı Köyü | 1 | 97 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Çakmak Köyü | 1 | 35 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Çalcıören Köyü | 1 | 52 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Çaylı Köyü | 1 | 43 | %104,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Çördük Köyü | 1 | 46 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Örenköy | 1 | 221 | %80,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,9 |
| Örenli Köyü | 1 | 147 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| İdris Mah. | 1 | 222 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| İstasyon Mah. | 2 | 661 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Şeyhdoğan Köyü | 1 | 137 | %64,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |