Çankırı Merkez · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıÇankırı Merkez ilçesi
%72,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
55.850 geçerli oy · katılım %86,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çankırı Merkez ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %72,6 ile birinci; 55.850 geçerli oy, katılım %86,5.
Çankırı Merkez
Kayıtlı seçmen 65.617 · Oy kullanan 56.775 (katılım %86,5) · Geçerli 55.850 · Geçersiz 925
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 40.550 | %72,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15.300 | %27,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdulhalik Renda Mah. | 34 | 12.249 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Ahlatköy | 1 | 53 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Aksu Mah. | 17 | 6.173 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Akçavakıf Köyü | 1 | 294 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,5 |
| Akören Köyü | 1 | 110 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,4 |
| Alaçat Köyü | 1 | 213 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Alıca Köyü | 1 | 130 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| Altınlı Köyü | 1 | 50 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Alibey Mah. | 2 | 427 | %75,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Ayan Köyü | 1 | 99 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Ağzıbüyük Köyü | 1 | 48 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Aşağıpelitözü Köyü | 1 | 272 | %101,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 |
| Aşağıyanlar Köyü | 1 | 182 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Aşağıçavuş Köyü | 1 | 78 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Balıbağı Köyü | 1 | 282 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Bayındır Köyü | 1 | 157 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Başeğmez Köyü | 1 | 75 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Beşdut Köyü | 1 | 282 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Bozkır Köyü | 1 | 130 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 |
| Buğday Pazarı Mah. | 48 | 17.407 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.750 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 |
| Danabaşı Köyü | 1 | 69 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Dedeköy | 1 | 135 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Değim Köyü | 1 | 87 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Doğantepe Köyü | 1 | 247 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 |
| Dutağaç Köyü | 1 | 78 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Esentepe Mah. | 4 | 1.399 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Fatih Mah. | 14 | 4.300 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Germece Köyü | 1 | 286 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Handırı Köyü | 1 | 95 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Hasakça Köyü | 1 | 246 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 |
| Hıdırlık Köyü | 1 | 33 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Karadayı Köyü | 2 | 445 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Karataş Mah. | 5 | 1.772 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Karatekin Mah. | 3 | 1.015 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| Karaşeyh Köyü | 1 | 303 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Kırkevler Mah. | 11 | 3.667 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Kuzuköy | 1 | 35 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Küçüklü Köyü | 1 | 114 | %96,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Merzi Köyü | 1 | 47 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Mimar Sinan Mah. | 3 | 966 | %75,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Ovacık Köyü | 2 | 441 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Paşaköy | 1 | 35 | %105,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Pehlivanlı Köyü | 1 | 55 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,2 |
| Satıyüzü Köyü | 1 | 153 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Süleymanlı Köyü | 1 | 133 | %103,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Tabakhane Mah. | 1 | 267 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Taytak Köyü | 1 | 59 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Tuzlu Köyü | 1 | 129 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Tüney Köyü | 1 | 291 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Yeni Mah. | 17 | 5.906 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Yukarıpelitözü Köyü | 1 | 183 | %101,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Yukarıçavuş Köyü | 1 | 114 | %100,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Çatalelma Köyü | 1 | 318 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Çayırpınar Köyü | 1 | 95 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Çağabey Köyü | 1 | 67 | %101,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Çırçır Köyü | 1 | 36 | %72,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,2 |
| Çiviköy | 1 | 292 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Ünür Köyü | 2 | 597 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| İnandık Köyü | 1 | 85 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |
| İnaç Köyü | 1 | 158 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| İncik Köyü | 1 | 35 | %65,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| İncili Çeşme Mah. | 1 | 216 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| İçyenice Köyü | 1 | 152 | %107,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |