Çan · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıÇan ilçesi
%51,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
34.595 geçerli oy · katılım %91,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çan ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %51,8 ile birinci; 34.595 geçerli oy, katılım %91,6.
Çan
Kayıtlı seçmen 38.275 · Oy kullanan 35.048 (katılım %91,6) · Geçerli 34.595 · Geçersiz 453
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 17.902 | %51,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16.693 | %48,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahlatlıburun Köyü | 1 | 217 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Altıkulaç Köyü | 1 | 135 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Alibeyçiftliği Köyü | 1 | 64 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,1 |
| Asmalı Köyü | 1 | 83 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Atatürk Mah. | 7 | 2.516 | %90,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,7 |
| Bahadırlı Köyü | 1 | 242 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,4 |
| Bardakçılar Köyü | 1 | 83 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Bostandere Köyü | 1 | 141 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Bozguç Köyü | 2 | 515 | %94,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,2 |
| Büyükpaşa Köyü | 1 | 156 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,2 |
| Büyüktepe Köyü | 1 | 317 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,0 |
| Bilaller Köyü | 1 | 166 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 12 | 3.984 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,6 |
| Cicikler Köyü | 1 | 99 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 |
| Danapınar Köyü | 1 | 331 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Derenti Köyü | 2 | 540 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Dereoba Köyü | 1 | 101 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Dondurma Köyü | 2 | 203 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Doğaca Köyü | 1 | 255 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Doğancılar Köyü | 2 | 127 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 |
| Duman Köyü | 1 | 124 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Durali Köyü | 1 | 165 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,3 |
| Emeşe Köyü | 1 | 35 | %105,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Eskiyayla Köyü | 1 | 122 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Etili Köyü | 3 | 1.015 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,3 |
| Fatih Mah. | 7 | 2.606 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Göle Köyü | 1 | 119 | %97,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 |
| Hacıkasım Köyü | 1 | 51 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Hacılar Köyü | 2 | 413 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,1 |
| Halilağa Köyü | 1 | 131 | %95,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,4 |
| Helvacı Köyü | 1 | 155 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,6 |
| Hurma Köyü | 1 | 170 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| Kadılar Köyü | 1 | 30 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Kalburcu Köyü | 1 | 298 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Karadağ Köyü | 2 | 405 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,5 |
| Karakadılar Köyü | 1 | 84 | %96,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,8 |
| Karakoca Köyü | 2 | 490 | %95,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,2 |
| Karlı Köyü | 1 | 55 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Karşıyaka Mah. | 21 | 7.213 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,6 |
| Keçiağılı Köyü | 1 | 90 | %97,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Kızılelma Köyü | 1 | 204 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Kocayayla Köyü | 3 | 834 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Koyunyeri Köyü | 1 | 70 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Kulfal Köyü | 1 | 150 | %94,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,7 |
| Kumarlar Köyü | 1 | 132 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,4 |
| Küçüklü Köyü | 1 | 169 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Küçükpaşa Köyü | 1 | 92 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,2 |
| Mallı Köyü | 1 | 126 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Maltepe Köyü | 1 | 325 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Okçular Köyü | 1 | 68 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Osmanefendi Mah. | 4 | 1.445 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Ozancık Köyü | 1 | 79 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Sameteli Köyü | 1 | 303 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Seramik Mah. | 4 | 1.289 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,4 |
| Söğütalanı Köyü | 2 | 444 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Tepeköy | 1 | 112 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| Terzialan-Süle Mah. | 1 | 289 | %94,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,7 |
| Terzialan-Çakmakçayır Mah. | 4 | 1.197 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Uzunalan Köyü | 1 | 239 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,6 |
| Yaya Köyü | 1 | 135 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,4 |
| Yaykın Köyü | 2 | 515 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Yeniçeri Köyü | 1 | 205 | %94,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,7 |
| Yuvalar Köyü | 1 | 242 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Zeybekçayırı Köyü | 1 | 98 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Çakılköy | 1 | 137 | %94,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,4 |
| Çaltıkara Köyü | 1 | 73 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Çamköy | 1 | 44 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Çekiçler Köyü | 1 | 94 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Çomaklı Köyü | 1 | 266 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| Üvezdere Köyü | 1 | 34 | %97,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,6 |
| İlyasağaçiftliği Köyü | 1 | 155 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,8 |
| İstiklal Mah. | 14 | 4.545 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Şerbetli Köyü | 1 | 119 | %97,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,9 |