Kestel · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKestel ilçesi
%58,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
47.900 geçerli oy · katılım %87,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kestel ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %58,8 ile birinci; 47.900 geçerli oy, katılım %87,9.
Kestel
Kayıtlı seçmen 55.141 · Oy kullanan 48.481 (katılım %87,9) · Geçerli 47.900 · Geçersiz 581
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 28.151 | %58,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19.749 | %41,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetvefikpaşa Mah. | 25 | 9.238 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Aksu Mah. | 1 | 303 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Alaçam Mah. | 2 | 398 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Ağlaşan Mah. | 1 | 87 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Babasultan Mah. | 2 | 677 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Barakfakih Mah. | 3 | 935 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Burhaniye Mah. | 1 | 200 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Derekızık Mah. | 2 | 589 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Dudaklı Mah. | 1 | 303 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Erdoğan Mah. | 2 | 424 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| Esentepe Mah. | 11 | 4.171 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Gölbaşı Mah. | 1 | 43 | %107,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,8 |
| Gölcük Mah. | 2 | 416 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Gözede Mah. | 1 | 336 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Kale Mah. | 22 | 8.076 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,0 |
| Kayacık Mah. | 1 | 102 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Kazancı Mah. | 1 | 142 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Kozluören Mah. | 1 | 345 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 |
| Lütfiye Mah. | 1 | 228 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| Narlıdere Mah. | 2 | 435 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Nüzhetiye Mah. | 1 | 52 | %98,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| Orhaniye Mah. | 2 | 442 | %99,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Osmaniye Mah. | 1 | 183 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Sayfiye Mah. | 1 | 131 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Saitabat Mah. | 1 | 313 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| Serme Mah. | 2 | 516 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 |
| Seymen Mah. | 1 | 299 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,4 |
| Soğuksu Mah. | 1 | 198 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Turanköy Mah. | 1 | 299 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Vanimehmet Mah. | 39 | 14.545 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Yağmurlu Mah. | 1 | 85 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Yeni Mah. | 25 | 9.114 | %80,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,8 |
| Çataltepe Mah. | 2 | 727 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Ümitalan Mah. | 2 | 525 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Şevketiye Mah. | 1 | 264 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |