Keles · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıKeles ilçesi
%73,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
8.487 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Keles ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %73,5 ile birinci; 8487 geçerli oy, katılım %88,9.
Keles
Kayıtlı seçmen 9.711 · Oy kullanan 8.637 (katılım %88,9) · Geçerli 8.487 · Geçersiz 150
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.237 | %73,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.250 | %26,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçapınar Mah. | 1 | 148 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,7 |
| Alpağut Mah. | 1 | 143 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,8 |
| Avdan Mah. | 1 | 94 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Baraklı Mah. | 2 | 491 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Basak Mah. | 1 | 286 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Belenören Mah. | 1 | 279 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Bıyıklıalanı Mah. | 1 | 174 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Cuma Mah. | 3 | 841 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,4 |
| Davutlar Mah. | 1 | 302 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Dağ Demirciler Mah. | 1 | 77 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Dağdibi Mah. | 1 | 243 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Dedeler Mah. | 1 | 173 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Delice Mah. | 1 | 243 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Denizler Mah. | 1 | 129 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Durak Mah. | 1 | 228 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Düvenli Mah. | 1 | 169 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Epçeler Mah. | 1 | 357 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Ertuğrulgazi Mah. | 2 | 717 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Gelemiç Mah. | 1 | 341 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Gököz Mah. | 1 | 106 | %97,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Harmanalanı Mah. | 1 | 168 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Harmancık Demirci Mah. | 1 | 140 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Haydar Mah. | 1 | 97 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Hereke Mah. | 1 | 71 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Issızören Mah. | 1 | 197 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Karaardıç Mah. | 1 | 217 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Kemaliye Mah. | 1 | 200 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Kıran Işıklar Mah. | 2 | 389 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,6 |
| Koca Kovacık Mah. | 1 | 249 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Kozbudaklar Mah. | 1 | 276 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Küçük Kovacık Mah. | 1 | 176 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,2 |
| Kirazlı Mah. | 1 | 61 | %83,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,9 |
| Menteşe Mah. | 1 | 147 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Pınarcık Mah. | 1 | 239 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Sofular Mah. | 1 | 162 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Sorgun Mah. | 1 | 319 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Uzunöz Mah. | 1 | 198 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Yazıbaşı Mah. | 1 | 166 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Yağcılar Mah. | 1 | 156 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Yenice Mah. | 1 | 192 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Yunuslar Mah. | 1 | 115 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Çukur Mah. | 1 | 235 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |