İznik · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylamasıİznik ilçesi
%54,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
31.432 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İznik ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %54,7 ile birinci; 31.432 geçerli oy, katılım %88,5.
İznik
Kayıtlı seçmen 36.026 · Oy kullanan 31.870 (katılım %88,5) · Geçerli 31.432 · Geçersiz 438
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 17.196 | %54,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14.236 | %45,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aydınlar Mah. | 1 | 196 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Bayındır Mah. | 1 | 165 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Beyler Mah. | 3 | 1.099 | %86,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,5 |
| Boyalıca Mah. | 5 | 1.876 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,4 |
| Candarlı Mah. | 1 | 117 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Derbent Mah. | 1 | 381 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,0 |
| Dereköy Mah. | 1 | 255 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 |
| Dırazali Mah. | 2 | 421 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Elbeyli Mah. | 5 | 1.861 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Elmalı Mah. | 1 | 306 | %99,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Eşrefzade Mah. | 10 | 3.776 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Göllüce Mah. | 3 | 873 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,4 |
| Gürmüzlü Mah. | 1 | 205 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,7 |
| Hacıosman Mah. | 2 | 262 | %99,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,5 |
| Hocaköy Mah. | 1 | 145 | %97,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Hisardere Mah. | 1 | 163 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Karatekin Mah. | 1 | 261 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 |
| Kaynarca Mah. | 2 | 524 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Kırıntı Mah. | 1 | 147 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Kutluca Mah. | 1 | 125 | %99,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Mahmudiye Mah. | 2 | 402 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 |
| Mahmut Çelebi Mah. | 3 | 786 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Mecidiye Mah. | 1 | 69 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Mustafa Kemal Paşa Mah. | 10 | 3.659 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,3 |
| Mustafalı Mah. | 1 | 221 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Müşküle Mah. | 2 | 596 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,1 |
| Orhaniye Mah. | 2 | 690 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Osmaniye Mah. | 1 | 79 | %74,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Sansarak Mah. | 1 | 234 | %99,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,7 |
| Sarıağıl Mah. | 1 | 186 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Selçuk Mah. | 16 | 5.379 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,0 |
| Süleymaniye Mah. | 1 | 36 | %111,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Tacir Mah. | 4 | 1.357 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,6 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.933 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Yenişerefiye Mah. | 1 | 47 | %104,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Yeşil Camii Mah. | 12 | 4.246 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,9 |
| Yürükler Mah. | 1 | 264 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Çakırca Mah. | 3 | 882 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Çamdibi Mah. | 2 | 428 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Çamoluk Mah. | 1 | 74 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 |
| Çampınar Mah. | 1 | 78 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Çiçekli Mah. | 2 | 645 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,0 |
| Ömerli Mah. | 1 | 257 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| İhsaniye Mah. | 1 | 41 | %109,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| İnikli Mah. | 1 | 175 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,7 |
| Şerefiye Mah. | 1 | 104 | %101,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |