Harmancık · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıHarmancık ilçesi
%70,5
Recep Tayyip Erdoğan birinci
4.516 geçerli oy · katılım %89,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Harmancık ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %70,5 ile birinci; 4516 geçerli oy, katılım %89,2.
Harmancık
Kayıtlı seçmen 5.193 · Oy kullanan 4.633 (katılım %89,2) · Geçerli 4.516 · Geçersiz 117
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.183 | %70,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.333 | %29,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Mah. | 1 | 70 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Alutca Mah. | 1 | 24 | %112,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Balatdanişment Mah. | 1 | 96 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Ballısaray Mah. | 1 | 236 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,1 |
| Bekdemirler Mah. | 1 | 122 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Dedebali Mah. | 2 | 86 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,6 |
| Delicegüney Mah. | 1 | 30 | %110,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Dutluca Mah. | 2 | 142 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Ece Mah. | 1 | 139 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,6 |
| Gedikören Mah. | 2 | 176 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Gökçeler Mah. | 2 | 149 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Gülözü Mah. | 1 | 227 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Harmancık Akalan Mah. | 1 | 160 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| Hopandanişment Mah. | 2 | 149 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Ilıcaksu Mah. | 1 | 59 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 |
| Karaca Mah. | 1 | 158 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Kepekdere Mah. | 1 | 134 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Kılavuzlar Mah. | 1 | 69 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Kışmanlar Mah. | 1 | 168 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Kocapınar Mah. | 1 | 24 | %108,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Kozluca Mah. | 1 | 65 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Merkez Mah. | 6 | 1.714 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Nalbant Mah. | 1 | 139 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Okçular Mah. | 1 | 44 | %106,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Saçaklı Mah. | 1 | 31 | %109,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Yayabaşı Mah. | 1 | 108 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 84 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Çakmak Mah. | 1 | 156 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Çamoğlu Mah. | 1 | 43 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Çatalsöğüt Mah. | 2 | 318 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| İshaklar Mah. | 1 | 73 | %101,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |