Büyükorhan · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıBüyükorhan ilçesi
%80,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
6.770 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Büyükorhan ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %80,8 ile birinci; 6770 geçerli oy, katılım %88,9.
Büyükorhan
Kayıtlı seçmen 7.837 · Oy kullanan 6.965 (katılım %88,9) · Geçerli 6.770 · Geçersiz 195
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.471 | %80,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.299 | %19,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 318 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Akçasaz Mah. | 1 | 136 | %76,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Armutçuk Mah. | 1 | 214 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Bademlik Mah. | 1 | 47 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Balaban Mah. | 1 | 188 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Bayındır Mah. | 1 | 83 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Burunca Mah. | 1 | 107 | %100,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 331 | %77,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,4 |
| Danacılar Mah. | 1 | 176 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,2 |
| Danaçalı Mah. | 1 | 131 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Demirler Mah. | 1 | 82 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Derecik Mah. | 1 | 37 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Durhasan Mah. | 1 | 259 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Düğüncüler Mah. | 1 | 121 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Elekçalı Mah. | 1 | 35 | %114,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Ericek Mah. | 1 | 160 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Gedikler Mah. | 1 | 174 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Geynik Mah. | 1 | 129 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Hacıahmetler Mah. | 1 | 100 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Hacılar Mah. | 1 | 99 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Hemşeriler Mah. | 1 | 167 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Hocahasan Mah. | 2 | 414 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Karaağız Mah. | 1 | 161 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Karalar Mah. | 1 | 97 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Karaçukur Mah. | 1 | 53 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Kayapa Mah. | 1 | 166 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Kınık Mah. | 3 | 643 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Kuşlar Mah. | 1 | 123 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |
| Mazlumlar Mah. | 1 | 257 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Orhan Mah. | 3 | 952 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 |
| Osmanlar Mah. | 1 | 46 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,3 |
| Perçin Mah. | 1 | 92 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Pınarköy Mah. | 1 | 166 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Pirebeyler Mah. | 1 | 78 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Sarnıç Mah. | 1 | 239 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Tekerler Mah. | 1 | 35 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Yenice Mah. | 2 | 485 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Zaferiye Mah. | 1 | 181 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,0 |
| Çakıryenice Mah. | 1 | 70 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Çeribaşı Mah. | 1 | 180 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Örencik Mah. | 1 | 110 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Özlüce Mah. | 1 | 69 | %98,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| İsmetiye Mah. | 1 | 126 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |