Yeşilova · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıYeşilova ilçesi
%55,3
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
10.430 geçerli oy · katılım %85,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yeşilova ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %55,3 ile birinci; 10.430 geçerli oy, katılım %85,8.
Yeşilova
Kayıtlı seçmen 12.427 · Oy kullanan 10.661 (katılım %85,8) · Geçerli 10.430 · Geçersiz 231
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.769 | %55,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.661 | %44,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçaköy | 1 | 214 | %93,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,5 |
| Alanköy | 1 | 198 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,3 |
| Armutköy | 1 | 158 | %93,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,2 |
| Aşağıkırlı Köyü | 1 | 77 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Bahcelievler Mah. | 2 | 458 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,2 |
| Bayındır Köyü | 1 | 117 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,4 |
| Bayırbaşı Köyü | 1 | 84 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,2 |
| Başkuyu Köyü | 1 | 317 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Bedirli Köyü | 2 | 500 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Beyköy | 1 | 23 | %95,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,2 |
| Büyükyaka Köyü | 1 | 217 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,0 |
| Dereköy | 1 | 286 | %84,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,5 |
| Değirmen Mah. | 1 | 264 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,2 |
| Doğanbaba Köyü | 2 | 463 | %86,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,2 |
| Düdenköy | 1 | 165 | %77,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Elden Köyü | 1 | 67 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Emek Mah. | 3 | 807 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,2 |
| Gençali Köyü | 1 | 173 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,7 |
| Gökçeyaka Köyü | 1 | 134 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Güney Köyü | 3 | 924 | %72,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,8 |
| Harmanlı Köyü | 1 | 366 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,9 |
| Horozköy | 1 | 86 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Işıklar Köyü | 1 | 94 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,7 |
| Karaatlı Mah. | 1 | 191 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,5 |
| Karaköy | 1 | 64 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Kavakköy | 1 | 188 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Kayadibi Mah. | 2 | 493 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,3 |
| Koyunlar Çeşme Mah. | 3 | 944 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,6 |
| Merkez Mah. | 4 | 1.222 | %79,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,7 |
| Niyazlar Köyü | 1 | 53 | %103,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 |
| Onacak Köyü | 1 | 51 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Orhanlı Köyü | 1 | 169 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Salda Köyü | 3 | 966 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Sazak Köyü | 1 | 177 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 56 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Yarışlı Köyü | 2 | 438 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,3 |
| Yukarı Kırlı Köyü | 1 | 58 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Çaltepe Köyü | 1 | 361 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 |
| Çardak Köyü | 1 | 98 | %93,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,7 |
| Çeltek Köyü | 1 | 199 | %80,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,0 |
| Çuvallı Köyü | 1 | 234 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,8 |
| Örencik Köyü | 1 | 95 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| İğdir Köyü | 1 | 178 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |