Mengen · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıMengen ilçesi
%61,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
9.362 geçerli oy · katılım %83,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mengen ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %61,4 ile birinci; 9362 geçerli oy, katılım %83,4.
Mengen
Kayıtlı seçmen 11.424 · Oy kullanan 9.532 (katılım %83,4) · Geçerli 9.362 · Geçersiz 170
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.749 | %61,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.613 | %38,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Afşar Köyü | 1 | 133 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,8 |
| Aktepe Köyü | 1 | 63 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Akçakoca Köyü | 1 | 161 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Akören Köyü | 1 | 102 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,3 |
| Alibeyler Köyü | 1 | 84 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Arak Köyü | 1 | 69 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Ağacalar Köyü | 1 | 58 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Ağalar Köyü | 1 | 127 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Babahızır Köyü | 1 | 185 | %78,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,5 |
| Banaz Köyü | 1 | 65 | %78,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Başyellice Köyü | 1 | 141 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Beşler Mah. | 3 | 995 | %82,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,6 |
| Bölükören Köyü | 1 | 46 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Bürnük Köyü | 1 | 103 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Demirciler Köyü | 1 | 128 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Dereköy | 1 | 81 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 |
| Düzağaç Köyü | 1 | 182 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Düzköy | 1 | 64 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Elemen Köyü | 1 | 120 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Emirler Köyü | 1 | 57 | %73,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Gökçesu-Adasal Mah. | 1 | 46 | %106,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Gökçesu-Atatürk Mah. | 2 | 537 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Gökçesu-Hürriyet Mah. | 2 | 519 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Gökçesu-Çakırlar Mah. | 1 | 229 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,1 |
| Gözecik Köyü | 1 | 81 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 |
| Güneygökçesu Köyü | 1 | 33 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Hacıahmetler Köyü | 1 | 137 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,7 |
| Hayranlar Köyü | 1 | 97 | %83,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,5 |
| Kadılar Köyü | 1 | 80 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |
| Kadısusuz Köyü | 1 | 73 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Karacalar Köyü | 1 | 74 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Karakaya Köyü | 1 | 52 | %94,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,2 |
| Karapınar Mah. | 2 | 649 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |
| Karaishak Köyü | 1 | 71 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Karaşeyhler Köyü | 1 | 155 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Kavacık Köyü | 1 | 117 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 74 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Kayabükü Köyü | 1 | 29 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Kayışlar Köyü | 1 | 131 | %72,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 |
| Kıyaslar Köyü | 1 | 152 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 |
| Konakköy | 1 | 175 | %82,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,4 |
| Kuzgöl Köyü | 1 | 119 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 188 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Küçükkuz Köyü | 1 | 81 | %71,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Mamatlar Köyü | 1 | 109 | %78,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Nazırlar Köyü | 1 | 90 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Pazarköy | 2 | 416 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Rüknettinköy | 1 | 94 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Sarıkadılar Köyü | 1 | 82 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Sazlar Köyü | 1 | 101 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 |
| Tabaklar Yazıyaka Mah. | 2 | 736 | %80,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Teberikler Köyü | 1 | 66 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Turnaköy | 1 | 59 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Türkbeyli Mah. | 6 | 1.760 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 |
| Yellicedemirciler Köyü | 1 | 103 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Yumrutaş Köyü | 1 | 87 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Çayköy | 1 | 143 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Çırdak Köyü | 1 | 71 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| Çorakkadirler Köyü | 1 | 98 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Çorakmıtırlar Köyü | 1 | 90 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Çubukköy | 1 | 179 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Çukurca Köyü | 1 | 73 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,7 |
| İlyaslar Köyü | 1 | 146 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Şahbazlar Köyü | 1 | 58 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |