Dörtdivan · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıDörtdivan ilçesi
%90,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
4.931 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Dörtdivan ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %90,2 ile birinci; 4931 geçerli oy, katılım %88,5.
Dörtdivan
Kayıtlı seçmen 5.642 · Oy kullanan 4.994 (katılım %88,5) · Geçerli 4.931 · Geçersiz 63
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.446 | %90,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 485 | %9,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adakınık Mah. | 1 | 238 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Adaköy | 1 | 80 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,5 |
| Aşağıdüğer Köyü | 1 | 191 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,3 |
| Aşağısayık Köyü | 1 | 133 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,5 |
| Bayramlar Mah. | 1 | 179 | %85,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,2 |
| Bünüş Köyü | 1 | 163 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Cemaller Köyü | 1 | 223 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Deveciler Mah. | 1 | 131 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Doğancılar Köyü | 1 | 246 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Dülger Köyü | 1 | 79 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Göbüler Köyü | 1 | 122 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,2 |
| Gücükler Köyü | 1 | 228 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Hacetler Mah. | 1 | 73 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,2 |
| Kadılar Mah. | 2 | 580 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 |
| Kargıbayramlar Mah. | 1 | 325 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 |
| Kılıçlar Köyü | 1 | 80 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,6 |
| Kuruca Köyü | 1 | 177 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Ortaköy | 1 | 87 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Seyitaliler Köyü | 1 | 48 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Sorkun Köyü | 1 | 122 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Süleler Köyü | 1 | 208 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Yalacık Köyü | 1 | 191 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Yayalar Köyü | 1 | 114 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Yağbaşlar Köyü | 1 | 165 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Yukarıdüğer Köyü | 1 | 163 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Yukarısayık Köyü | 1 | 85 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Çalköy | 1 | 132 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Çardak Köyü | 1 | 87 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Çavuşlar Mah. | 2 | 614 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Çetikören Köyü | 1 | 156 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 |
| Çitler Mah. | 1 | 105 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Ömerpaşalar Köyü | 1 | 117 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |