Mutki · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıMutki ilçesi
%79,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
13.456 geçerli oy · katılım %76,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mutki ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %79,4 ile birinci; 13.456 geçerli oy, katılım %76,7.
Mutki
Kayıtlı seçmen 17.927 · Oy kullanan 13.746 (katılım %76,7) · Geçerli 13.456 · Geçersiz 290
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.679 | %79,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.777 | %20,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akıncı Köyü | 1 | 98 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Akpınar Köyü | 1 | 153 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,2 |
| Akçaağaç Köyü | 1 | 222 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,5 |
| Alatoprak Köyü | 1 | 31 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |
| Alıcık Köyü | 1 | 152 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Alkoyun Köyü | 1 | 239 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Aydemir Köyü | 1 | 30 | %110,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,3 |
| Açıkalan Köyü | 1 | 185 | %74,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Ballı Köyü | 1 | 213 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Bağarası Köyü | 1 | 267 | %71,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Beşevler Köyü | 1 | 103 | %76,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Bozburun Köyü | 1 | 349 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 |
| Boğazönü Köyü | 2 | 702 | %70,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,5 |
| Dağarcık Köyü | 1 | 151 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,0 |
| Dağlık Köyü | 1 | 257 | %97,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Dereyolu Köyü | 2 | 438 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Ekizler Köyü | 2 | 460 | %63,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 |
| Erler Köyü | 2 | 407 | %72,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,8 |
| Geyikpınar Köyü | 3 | 440 | %73,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Göztepe Köyü | 1 | 331 | %71,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,7 |
| Gümüşkanat Köyü | 1 | 97 | %69,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 114 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Kapıkaya Köyü | 1 | 28 | %67,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Karabudak Köyü | 1 | 214 | %68,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Kavakbaşı-Arpalıseki Mah. | 1 | 343 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,9 |
| Kavakbaşı-Cami Mah. | 1 | 194 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Kavakbaşı-Gölbaşı Mah. | 1 | 323 | %66,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,2 |
| Kavakbaşı-Orta Mah. | 1 | 197 | %66,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,4 |
| Kavakbaşı-Yeni Mah. | 1 | 196 | %80,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Kavakbaşı-Yüksekova Mah. | 1 | 102 | %64,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 |
| Kavakbaşı-Çimen Mah. | 1 | 118 | %79,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 306 | %65,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 |
| Kayran Köyü | 3 | 363 | %69,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 |
| Kaşak Köyü | 1 | 116 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Kaşıklı Köyü | 1 | 27 | %107,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,3 |
| Kocainiş Köyü | 1 | 273 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,6 |
| Kovanlı Köyü | 1 | 97 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Koyunlu Köyü | 2 | 722 | %73,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Kuşdili Köyü | 1 | 193 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Küllüce Köyü | 2 | 451 | %70,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Meydan Köyü | 1 | 228 | %76,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Oluklu Köyü | 1 | 116 | %59,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Pınarbaşı Mah. | 2 | 612 | %76,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,4 |
| Salman Köyü | 1 | 261 | %78,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Sarıçiçek Köyü | 1 | 56 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,1 |
| Sekiliyazı Köyü | 1 | 135 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Taşboğaz Köyü | 1 | 77 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,6 |
| Taşlı Pınar Mah. | 1 | 346 | %71,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,7 |
| Tolgalı Köyü | 1 | 143 | %71,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Uran Köyü | 1 | 347 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Uzunyar Köyü | 1 | 51 | %70,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 |
| Yalıntaş Köyü | 1 | 373 | %73,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Yanıkçakır Köyü | 1 | 315 | %60,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Yazıcık Köyü | 1 | 171 | %71,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Yeni Mah. | 2 | 606 | %81,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,2 |
| Yenibağ Mah. | 1 | 172 | %82,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,7 |
| Yenidoğan Köyü | 2 | 449 | %78,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Yeniköy | 1 | 32 | %103,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,6 |
| Yumrumeşe Köyü | 1 | 43 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Yuvalıdam Köyü | 2 | 538 | %67,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Çatalerik Köyü | 1 | 270 | %55,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Çatalsöğüt Köyü | 1 | 219 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Çaygeçit Köyü | 1 | 28 | %125,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,9 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 134 | %100,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Çığır Köyü | 3 | 808 | %61,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Çitliyol Köyü | 2 | 428 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,5 |
| Çiğdemalan Köyü | 1 | 283 | %66,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Özenli Köyü | 1 | 166 | %80,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Üstyayla Köyü | 1 | 32 | %78,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,2 |
| Üçadım Köyü | 1 | 111 | %72,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| İkizler Köyü | 3 | 675 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |