Hizan · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıHizan ilçesi
%56,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
14.918 geçerli oy · katılım %75,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hizan ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %56,7 ile birinci; 14.918 geçerli oy, katılım %75,0.
Hizan
Kayıtlı seçmen 20.416 · Oy kullanan 15.311 (katılım %75,0) · Geçerli 14.918 · Geçersiz 393
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.463 | %56,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.455 | %43,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbıyık Köyü | 1 | 177 | %70,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,4 |
| Akdik Köyü | 1 | 78 | %79,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Akça Köyü | 1 | 48 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Akçevre Köyü | 1 | 130 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Akşar Köyü | 1 | 268 | %77,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Aladana Köyü | 1 | 275 | %79,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,3 |
| Altınoluk Mah. | 1 | 235 | %68,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Ağılözü Köyü | 2 | 225 | %73,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Aşağıkarasu Mah. | 2 | 642 | %72,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,9 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.281 | %77,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,9 |
| Ballı Köyü | 1 | 362 | %74,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,6 |
| Ballıca Köyü | 1 | 119 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Bozpınar Köyü | 1 | 121 | %71,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Budaklı Köyü | 1 | 109 | %82,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,9 |
| Bölüklü Köyü | 1 | 75 | %74,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Dayılar Köyü | 1 | 154 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Dağören Köyü | 1 | 66 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,9 |
| Derince Köyü | 1 | 92 | %70,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,0 |
| Doğancı Köyü | 1 | 75 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| Döküktaş Köyü | 3 | 536 | %71,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Dibekli Köyü | 1 | 76 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,1 |
| Ekinli Köyü | 1 | 144 | %75,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Ekintepe Köyü | 1 | 97 | %74,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Elmacık Köyü | 1 | 55 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Erencik Köyü | 1 | 67 | %82,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |
| Esenler Köyü | 1 | 181 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Esentepe Mah. | 2 | 572 | %73,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,3 |
| Gayda Köyü | 3 | 775 | %75,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,0 |
| Gökay Köyü | 1 | 132 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,0 |
| Göktepe Köyü | 1 | 183 | %73,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Gökçimen Mah. | 1 | 189 | %81,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 |
| Gönüllü Köyü | 1 | 96 | %63,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Güngören Köyü | 1 | 50 | %62,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,5 |
| Gürece Köyü | 1 | 185 | %71,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,7 |
| Hacımehmet Köyü | 1 | 75 | %82,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Harmandöven Köyü | 1 | 112 | %74,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,3 |
| Horozdere Köyü | 2 | 490 | %74,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Kalkanlı Köyü | 1 | 310 | %72,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,8 |
| Kapısuyu Köyü | 1 | 182 | %65,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 113 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Karbastı Köyü | 2 | 411 | %68,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,3 |
| Karlıtepe Köyü | 1 | 39 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Kayadeler Köyü | 1 | 71 | %81,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,2 |
| Kayalı Köyü | 1 | 26 | %96,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,0 |
| Kaymaklı Köyü | 1 | 103 | %79,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Keklik Köyü | 1 | 88 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,6 |
| Keçeli Köyü | 1 | 75 | %66,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Kolludere Köyü | 1 | 243 | %74,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,6 |
| Koyunlu Köyü | 1 | 80 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,4 |
| Koçlu Köyü | 1 | 183 | %61,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,3 |
| Koçyiğit Köyü | 1 | 170 | %70,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,5 |
| Kültür Mah. | 3 | 931 | %77,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 |
| Meydan Köyü | 1 | 93 | %71,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Nuh Köyü | 1 | 121 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Nurs Köyü | 1 | 360 | %67,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Ortaca Köyü | 1 | 109 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Otluk Köyü | 1 | 76 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Oymapınar Köyü | 1 | 259 | %69,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,1 |
| Oğlaklı Köyü | 1 | 76 | %84,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Sarıtaş Köyü | 1 | 146 | %80,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Sarpkaya Köyü | 1 | 234 | %48,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Sağınlı Köyü | 1 | 235 | %63,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Sağırkaya Köyü | 1 | 89 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Soğuksu Köyü | 1 | 66 | %89,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,9 |
| Sürücüler Köyü | 1 | 101 | %73,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Süttaşı Köyü | 1 | 396 | %68,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,9 |
| Taşlı Pınar Mah. | 3 | 789 | %76,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,3 |
| Tutumlu Köyü | 1 | 87 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Uzuntaş Köyü | 1 | 106 | %72,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 87 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Yelkıran Köyü | 1 | 46 | %58,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Yemişli Mah. | 1 | 181 | %61,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Yeni Kent Mah. | 4 | 1.166 | %72,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| Yenicik Köyü | 1 | 158 | %77,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Yeşil Ova Mah. | 6 | 1.935 | %75,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Yığınkaya Köyü | 1 | 122 | %63,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Yolbilen Köyü | 1 | 83 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,0 |
| Yoğurtlu Köyü | 1 | 88 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Yukarıayvacık Köyü | 1 | 189 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Yukarıçalı Köyü | 1 | 87 | %73,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Çalışkanlar Köyü | 1 | 108 | %77,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Çatakdeğirmen Köyü | 1 | 136 | %51,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| Çavuşlar Köyü | 1 | 73 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Çayır Köyü | 1 | 99 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Çökekyazı Köyü | 1 | 386 | %79,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 |
| Örgülü Köyü | 1 | 44 | %204,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Ürünveren Köyü | 1 | 262 | %61,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| İncirli Köyü | 1 | 21 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| İçlikaval Köyü | 1 | 230 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,0 |