Genç · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıGenç ilçesi
%82,2
Recep Tayyip Erdoğan birinci
17.682 geçerli oy · katılım %74,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Genç ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %82,2 ile birinci; 17.682 geçerli oy, katılım %74,8.
Genç
Kayıtlı seçmen 24.172 · Oy kullanan 18.083 (katılım %74,8) · Geçerli 17.682 · Geçersiz 401
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 14.540 | %82,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.142 | %17,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alaaddin Köyü | 1 | 301 | %60,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 |
| Ardıçdibi Köyü | 1 | 92 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Balgöze Köyü | 1 | 201 | %78,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Bayırlı Köyü | 1 | 244 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 |
| Bulgurluk Köyü | 1 | 88 | %45,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Büyükçağ Köyü | 1 | 81 | %58,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Binekli Köyü | 1 | 204 | %68,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.327 | %73,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 |
| Dereköy | 1 | 76 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |
| Doğanca Köyü | 1 | 260 | %75,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 |
| Doğanevler Köyü | 1 | 164 | %59,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Dilektaşı Köyü | 1 | 277 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Direkli Köyü | 1 | 306 | %80,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| Elmagünü Köyü | 1 | 163 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Geyikdere Köyü | 1 | 188 | %69,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Gönülaçan Köyü | 1 | 95 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 |
| Gözertepe Köyü | 1 | 281 | %67,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 |
| Gözütok Köyü | 1 | 132 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Güzeldere Köyü | 1 | 275 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Keklikdere Köyü | 1 | 122 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Kepçeli Köyü | 1 | 273 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Koçsırtı Köyü | 1 | 287 | %65,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Kültür Mah. | 19 | 6.647 | %74,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Meşedalı Köyü | 1 | 186 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Pınaraltı Köyü | 1 | 59 | %101,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Sarıbudak Köyü | 1 | 197 | %65,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Sarmakaya Köyü | 1 | 93 | %66,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Sağgöze Köyü | 1 | 226 | %62,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Servi Köyü | 4 | 1.401 | %70,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Sürekli Köyü | 2 | 412 | %76,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Tarlabaşı Köyü | 1 | 193 | %75,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Yatansöğüt Köyü | 2 | 469 | %99,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 |
| Yayla Köyü | 2 | 570 | %64,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Yazkonağı Köyü | 1 | 181 | %72,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Yağızca Köyü | 1 | 241 | %79,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,7 |
| Yenisu Köyü | 1 | 181 | %74,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Yeniyazı Köyü | 1 | 207 | %62,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Yenişehir Mah. | 14 | 5.003 | %75,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,3 |
| Yoldaşan Mah. | 1 | 143 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,3 |
| Yiğitbaşı Köyü | 1 | 169 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Çanakçı Köyü | 1 | 189 | %82,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Çaytepe Köyü | 2 | 477 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Çevirme Köyü | 1 | 134 | %74,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Şehitköy | 1 | 236 | %47,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Şehittepe Köyü | 1 | 121 | %76,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |