Gölpazarı · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıGölpazarı ilçesi
%58,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
6.450 geçerli oy · katılım %86,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gölpazarı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %58,3 ile birinci; 6450 geçerli oy, katılım %86,7.
Gölpazarı
Kayıtlı seçmen 7.581 · Oy kullanan 6.571 (katılım %86,7) · Geçerli 6.450 · Geçersiz 121
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.759 | %58,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.691 | %41,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Köyü | 1 | 141 | %99,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Akçakavak Köyü | 1 | 56 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Alıç Köyü | 1 | 62 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Arıcaklar Köyü | 1 | 82 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Armutçuk Köyü | 1 | 26 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Bahçelievler Mah. | 1 | 112 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,4 |
| Baltalı Köyü | 1 | 23 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Bayat Köyü | 1 | 60 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 |
| Bedi Köyü | 1 | 130 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,4 |
| Bolatlı Köyü | 1 | 112 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 |
| Büyükbelen Köyü | 1 | 116 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,4 |
| Büyüksusuz Köyü | 1 | 68 | %98,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 |
| Büyüksürmeli Köyü | 1 | 45 | %80,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Demirhanlar Köyü | 1 | 53 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,1 |
| Derecikören Köyü | 1 | 22 | %113,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,0 |
| Dereli Köyü | 1 | 44 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,6 |
| Dokuz Köyü | 1 | 26 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Doğancılar Köyü | 1 | 49 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Gökçeler Köyü | 1 | 98 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Gökçeöz Köyü | 1 | 102 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Göldağı Köyü | 1 | 21 | %114,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Gözaçanlar Köyü | 1 | 34 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 |
| Hacıköy | 1 | 13 | %130,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 |
| Hamidiye Köyü | 1 | 14 | %121,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Hüyük Köyü | 1 | 137 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Karaahmetler Köyü | 1 | 49 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 75 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 |
| Karacalar Köyü | 1 | 29 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Kasımlar Köyü | 1 | 52 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Kavak Köyü | 1 | 130 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Keskin Köyü | 1 | 40 | %105,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,8 |
| Kurşunlu Köyü | 1 | 131 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,4 |
| Kuşçuören Köyü | 1 | 59 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Köprücek Köyü | 1 | 94 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 |
| Kümbet Köyü | 1 | 66 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Küçüksusuz Köyü | 1 | 64 | %95,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,0 |
| Küçükyenice Köyü | 1 | 93 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 |
| Orta Mah. | 4 | 1.391 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Reşadiye Mah. | 2 | 560 | %77,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 |
| Sarıhacılar Köyü | 1 | 27 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Softalar Köyü | 1 | 48 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Söğütcük Köyü | 1 | 83 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Taşçıahiler Köyü | 1 | 17 | %111,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Tongurlar Köyü | 1 | 42 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Türkmen Köyü | 1 | 83 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,7 |
| Çengeller Köyü | 1 | 105 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Çımışkı Köyü | 1 | 29 | %86,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,0 |
| Çukurören Köyü | 1 | 26 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Çiftlikköy | 1 | 61 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| İncirli Köyü | 1 | 57 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 |
| İsmetpaşa Mah. | 2 | 760 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| İstiklal Mah. | 5 | 1.735 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,0 |
| Şahinler Köyü | 1 | 29 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |