Demirözü · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıDemirözü ilçesi
%88,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
5.246 geçerli oy · katılım %91,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Demirözü ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %88,7 ile birinci; 5246 geçerli oy, katılım %91,0.
Demirözü
Kayıtlı seçmen 5.827 · Oy kullanan 5.301 (katılım %91,0) · Geçerli 5.246 · Geçersiz 55
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.653 | %88,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 593 | %11,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akyaka Köyü | 1 | 88 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Bayrampaşa Köyü | 1 | 50 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Beşpınar Köyü | 1 | 330 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Damlıca Köyü | 1 | 84 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Devetaşı Köyü | 1 | 100 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Dikmetaş Köyü | 1 | 113 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,0 |
| Elmalı Köyü | 1 | 112 | %85,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Esentepe Mah. | 3 | 796 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Eymür Köyü | 1 | 113 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Gökçedere-Karşıyaka Mah. | 2 | 384 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Gökçedere-Pınarbaşı Mah. | 2 | 703 | %99,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 |
| Gökçedere-Yeşilyurt Mah. | 2 | 426 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,5 |
| Güneşli Mah. | 1 | 161 | %81,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Güvercindere Köyü | 1 | 32 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Güçlü Köyü | 1 | 36 | %102,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Işıkova Köyü | 1 | 37 | %102,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Kalecik Köyü | 1 | 315 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,7 |
| Karayaşmak Köyü | 1 | 28 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 71 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,6 |
| Otlukbeli Köyü | 1 | 24 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 |
| Petekli Köyü | 1 | 81 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Pınarcık Köyü | 1 | 58 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Serenli Köyü | 1 | 129 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Yakupabdal Köyü | 1 | 174 | %99,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |
| Yazıbaşı Köyü | 1 | 151 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Yelpınar Köyü | 1 | 76 | %102,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Yukarıpınarlı Köyü | 1 | 52 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 |
| Çakıröz Köyü | 1 | 88 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Çatalçeşme Köyü | 1 | 109 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Çağıllı Köyü | 1 | 30 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 |
| Çiftetaş Mah. | 1 | 105 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Çimentepe Köyü | 1 | 47 | %106,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Şirin Mah. | 2 | 724 | %82,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |